Strona: Relacja z OSSA Sanatorium 2024! / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Relacja z OSSA Sanatorium 2024!

2024-10-16
, red.  inż. arch. Natalia Sorek - Koło Architektoniczne ZARYS
Uczestnicy Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury - OSSA 2024.

Koło Architektoniczne ZARYS przedstawia jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu architektonicznym w tym roku. W dniach 24.08-1.09.2024 Koło miało okazję uczestniczyć
w Ogólnopolskim Spotkania Studentów Architektury, czyli OSSA. Bieżąca edycja odbyła się na gościnnej ziemi podkarpackiej w Iwoniczu-Zdroju.

Opis miejsca spotkania

Tegoroczna edycja poświęcona była tematowi ,,SANATORIUM”, a lokalizacja nie była przypadkowa, ponieważ Iwonicz-Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce, oferujące idealne warunki do regeneracji. Motyw ten został starannie dobrany, aby uwydatnić konieczność dbania o zdrowie psychiczne uczestników, jak i wszystkich osób studiujących architekturę. Organizatorzy zdecydowali się na takie rozwiązanie, aby zwrócić uwagę na zagrożenie presją i stresem, które są obecne we współczesnej edukacji architektonicznej.

Opis wydarzenia

Wydarzenie obejmowało wykłady, prelekcje i prace w grupach warsztatowych w otoczeniu przyrody. Niektóre grupy, wraz z tutorami, zdecydowały się eksplorować naturę i przestrzeń Iwonicza, nawiązując bezpośredni kontakt z przyrodą poprzez wycieczki i poznawanie okolicy. Część grup spędzała czas na dyskusjach, eksplorując swoje intelektualne możliwości oraz nawiązując relacje z mieszkańcami sanatoriów. To doświadczenie wzbogacało ich wiedzę i otwierało nowe perspektywy na temat architektury oraz jej wpływu na zdrowie.

OSSA 2024 to nie tylko możliwość poszerzenia wiedzy, ale także szansa na rozwój osobisty! Koło Architektoniczne Zarys dziękuje za wykłady, cenne rady oraz możliwość współpracy z doświadczonymi tutorami.

Licznik odwiedzin: 7464Unikalne odsłony z okresu 2022.10.18 - 2024.10.18