Strona: Rozstrzygnięcie konkursu dla studentów Politechniki Rzeszowskiej „Przestrzeń publiczna dla mieszkańców Błażowej” / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-06-13
, red.  dr inż. arch. Beata Walicka-Góral, Architekt IARP, ZUiA
Od lewej: dr inż. arch. Beata Walicka-Góral - Architekt IARP, Zakład Urbanistyki i Architektury, Jerzy Kocój - Burmistrz Błażowej, dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz - Prodziekan ds. Kształcenia dla kierunków Budownictwo, Architektura oraz Transport, dr inż. arch. Anna Sikora prof. PRz - kierownik Zakładu Urbanistyki i Architektury.

Dnia 6 czerwca 2023 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Przestrzeń publiczna dla mieszkańców Błażowej” organizowanego przez Burmistrza Błażowej oraz Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza. Przedstawicielkami Politechniki Rzeszowskiej w konkursie są dr inż. arch. Anna Sikora prof. PRz i dr inż. arch. Beata Walicka-Góral z Zakładu Urbanistyki i Architektury. W miłej i serdecznej atmosferze Sąd Konkursowy wybrał laureatów, a w tym I nagrodę główną i dwa wyróżnienia.

Tematyka konkursu

Konkursu obejmował opracowanie projektu koncepcyjnego dla przestrzeni publicznej dla mieszkańców Błażowej na wyznaczonym terenie w Błażowej. Praca konkursowa była realizowana w ramach kursu projektowego Planowanie Przestrzenne przeprowadzonego w semestrze letnim w roku akademickim 2022/23 na II roku drugiego stopnia studiów na kierunku Architektura.

Skład Sądu Konkursowego:

• Prodziekan ds. Kształcenia dla kierunków Budownictwo, Architektura oraz Transport dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz,
  • Burmistrz Błażowej lek. wet. Jerzy Kocój,
  • Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddział Rzeszów, Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie mgr inż. arch. Marta Jakowska,
  • Przewodniczący Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Rzeszowie, Wiceprzewodniczący Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Architektów RP mgr inż. arch. Maciej Trybus,
  • dr inż. arch. Anna Martyka prof. PRz.

Cel konkursu

Celem Konkursu było wyłonienie najlepszych koncepcji projektowych dla wyznaczonego terenu w Błażowej (działki 292, 293, 295/1 , 297, 298/3, 321 i ich otoczenie). Projekt zwycięski ma stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowych.

Kryteria oceny prac

Komisja Kwalifikacyjna i Sąd Konkursowy w ocenie zastosował kryteria zgodnie z & 8 Regulaminu.
Sąd konkursowy w ocenie zastosował w szczególności następujące kryteria:

• pomysł i kompleksowość,
  • estetykę i grafikę,
  • innowacyjność.

Komisja Kwalifikacyjna

Komisja Kwalifikacyjna w składzie dr inż. arch. Anna Sikora prof. PRz i dr inż. arch. Beata Walicka-Góral z Zakładu Urbanistyki i Architektury dokonała wyboru ośmiu najlepszych prac i nominowała je do Etapu 2 konkursu.

Nominowane prace do Etapu 2:

• inż. arch. Natalia Migut, inż. arch. Izabela Proń,
  • inż. arch. Wiktoria Książek, inż. arch. Honorata Pitera,
  • inż. arch. Błażej Gurak, inż. arch. Kamila Sęk,
  • inż. arch. Marta Malec, inż. arch. Dorota Kozyra,
  • inż. arch. Katarzyna Szajna, inż. arch. Emilia Szpiłk,
  • inż. arch. Aleksandra Kras, inż. arch. Aleksandra Remiszewska,
  • inż. arch. Natalia Kalita, inż. arch. Rafał Jędruch,
  • inż. arch. Monika Postrożna, inż. arch. Izabela Matłok.

Nagrodzeni

Sąd Konkursowy przyznała jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia:

• I nagroda główna 4000,0 zł - inż. arch. Monika Postrożna, inż. arch. Izabela Matłok,
  • I wyróżnienie 500,0 zł - inż. arch. Marta Malec, inż. arch. Dorota Kozyra,
  • II wyróżnienie 500,0 zł - inż. arch. Aleksandra Kras, inż. arch. Aleksandra Remiszewska.

Wręczenie nagród

Uroczyste wręczenie nagród i wystawa pokonkursowa odbędzie się w siedzibie UM w Błażowej.

Patronat

Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza i Rady Miejskiej w Błażowej oraz Politechniki Rzeszowskiej.

Licznik odwiedzin: 6829Unikalne odsłony z okresu 2022.05.06 - 2024.05.06