Strona: Ruszyła rekrutacja do międzynarodowego konkursu EU TalentOn! / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Ruszyła rekrutacja do międzynarodowego konkursu EU TalentOn!

2024-05-14
Rekrutacja do międzynarodowego konkursu EU TalentOn! - grafika

Uniwersytet Śląski zaprasza młodych naukowców do udziału w międzynarodowym konkursie EU TalentOn 2024 w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Konkurs jest skierowany do osób rozpoczynających swoją karierę.

Adresaci i idea konkursu

EU TalentOn to konkurs skierowany do młodych naukowców (w wieku 21-35 lat) z krajów europejskich oraz stowarzyszonych z programem Horyzont Europa. Ideą EU TalentOn jest zachęcenie do proponowania nowych, kreatywnych rozwiązań najbardziej palących problemów świata.

Zadanie konkursowe

Uczestnicy konkursu zostaną podzieleni na grupy, których zadaniem będzie stworzenie naukowych, kreatywnych i przekonujących propozycji działań w jednym z 5 obszarów naukowych, które odpowiadają 5 Misjom UE w programie „Horyzont Europa"

• Adaptacja do zmian klimatu
  • Rak
  • Zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne i śródlądowe
  • Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta
  • Zdrowa gleba i żywność

Nagrody

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne, których łączna wartość wynosi 75000 EUR.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje

Wszystkie szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: https://eutalenton2024.eu/. Rejestracja trwa do 20 maja 2024 roku.

Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024 organizują:

• Konsorcjum Akademickie - Katowice Miasto Nauki, w skład którego wchodzą:
    • Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego,
    • Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach,