Strona: Seminarium wydziałowe - zagadnienia projektowania obiektów budowlanych w Wielkiej Brytanii / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2022-10-31
, red.  prof. dr hab. inż. Lech Lichołai, fot. mgr Beata Motyka
Rynek projektowy w Wielkiej Brytanii po Brexicie - slajd tytułowy

W Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej odbyło się w dniu 19 października 2022 roku, w sali P-2 seminarium dotyczące zagadnień projektowania obiektów budowlanych w Wielkiej Brytanii.

Pomysłodawcy i organizatorzy spotkania

Seminarium zostało zorganizowane przez Dziekana Wydziału oraz Katedrę Konstrukcji Budowlanych, a głównym pomysłodawcą przeprowadzenia tego seminarium był prof. dr hab. inż. Aleksander Kozłowski.

Sylwetka prelegenta

Zaproszonym prelegentem był mgr inż. Tomasz Krok, absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, posiadający ponad osiemnastoletnie doświadczenie projektowe uzyskane podczas pracy w Wielkiej Brytanii.

Opis spotkania

Spotkanie posiadało otwarty charakter, uczestniczyli w nim pracownicy oraz studenci Politechniki Rzeszowskiej, a także goście spoza Uczelni, w tym między innymi koledzy prelegenta z okresu studiów w Politechnice Śląskiej.

Program seminarium był bardzo bogaty ale równocześnie bardzo interesujący.

Mgr inż. Tomasz Krok w części wstępnej swojego wystąpienia przedstawił zagadnienia dotyczące edukacji i kariery zawodowej w Wielkiej Brytanii oraz omówił tematykę uprawnień i przynależności do brytyjskich instytucji zawodowych.

Ważną składową prelekcji było zaprezentowanie obowiązujących przepisów formalnych i prawnych oraz kwestii dotyczących procedur projektowych obowiązujących w Wielkiej Brytanii, a także formy i rodzaju dokumentacji budowlanej.

Prelegent przedstawił również przykłady zrealizowanych inwestycji budowlanych wraz z omówieniem ciekawych zagadnień związanych z ich projektowaniem.

W czasie trwającego seminarium uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, dotyczących omawianych aktualnie przez prelegenta zagadnień.

Zorganizowane seminarium było okazją do zapoznania się z problematyką projektowania obiektów budowlanych w Wielkiej Brytanii.

Licznik odwiedzin: 6750Unikalne odsłony z okresu 2022.03.28 - 2024.03.28