Strona: Zaproszenie na seminarium wydziałowe nt. "Cyfryzacji procesów w całym cyklu życia obiektów budowlanych" / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2022-12-05
Fot. stock.adobe/black_mts

Władze Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury serdecznie zapraszają do udziału w seminarium wydziałowym pt. "Cyfryzacja procesów w całym cyklu życia obiektów budowlanych".

Data i termin seminarium

Seminarium odbędzie się we środę 7 grudnia 2022 r. o godz. 10:30 w sali P-2.

Program

Spotkanie planowane jest na około 60-90 minut i podzielone będzie na dwie części:

• Część 1. BIM i ograniczenia tradycyjnego budownictwa.
  • Część 2. BIM i zagadnienia pokrewne oraz technologie powiązane.

Zagadnienia poruszane na seminarium

• Cyfrowe społeczeństwo zagrożenie i szanse.
  • Ograniczenia tradycyjnego budownictwa oraz pokrewnych branż i dyscyplin.
  • Rola BIM w cyfryzacji budownictwa oraz hasło Budownictwo 4.0.
  • Reintegracja branż związanych z budownictwem.
  • Ewolucja CAD w kierunku BIM.
  • BIM na świecie i w Polsce.
  • Programowanie graficzne i generatywne oraz sztuczna inteligencja.
  • Monitoring i cyfrowe bliźniaki.
  • Techniki rekonstrukcji 3D, wirtualna i mieszana rzeczywistość.
  • Automatyzacja robotyzacja budownictwa.

Prof. dr hab. inż. Marek Salamak - biogram

Prof. dr hab. inż. Marek Salamak

• Profesor i inżynier mostowy związany z Politechniką Śląską i firmą CADmost Gliwice.
  • Ekspert CAD i BIM zaangażowany w procesy cyfryzacji budownictwa.
  • Promotor doktoratów z:
    • dynamiki mostów,
    • betonu sprężonego,
    • monitoringu SHM,
    • cyfrowych technologii,
    • sztucznej inteligencji w optymalizacji i diagnostyce mostów.
  • Twórca aplikacji BestCAD i narzędzi wspomagających projektowanie mostów w środowisku CAD.
  • Obecne zainteresowania dotyczą:
    • BIM,
    • Asset Management,
    • Virtual / Mixed Reality w utrzymaniu i inspekcji mostów.
  • Założyciel akredytowanego laboratorium badawczego mostów na Politechnice Śląskiej.
  • Inicjator międzynarodowych wydarzeń infraBIM /infraMOST Expo & Multi-Conference.
  • Autor lub współautor ponad 150 publikacji, w tym podręcznika „BIM w cyklu życia mostów”.
  • Brał udział w wielu grantach i projektach badawczych w kraju i zagranicą (m.in. Wietnam, Portugalia, Węgry).

Po każdej z części seminarium będzie czas na ewentualne pytania do prelegenta.

Bardzo zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu i skorzystania z możliwości uzyskania najnowszych informacji na temat aktualnego stanu i trendów cyfryzacji procesów budowlanych.

Licznik odwiedzin: 6809Unikalne odsłony z okresu 2022.04.25 - 2024.04.25