Strona: Seminarium Wydziałowe WBIŚiA dla studentów - "Co inżynier powinien wiedzieć, zanim podejmie pracę na budowie" / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-05-22
, red.  dr inż. Zdzisław Pisarek, prof. PRz, Katedra Konstrukcji Budowl.
Seminarium Wydziałowe WBIŚiA dla studentów nt. "Co inżynier powinien wiedzieć, zanim podejmie pracę na budowie" - 31 maja 2023 r. (środa) godzina 10:30, sala P-2.

Dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie serdecznie zapraszają studentów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej o kierunkach studiów Budownictwo i Architektura na seminarium:

"Co inżynier powinien widzieć, zanim podejmie pracę na budowie".

Kampania Państwowej Inspekcji Pracy

Wydarzenie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii Państwowej Inspekcji Pracy - "Budowa. STOP wypadkom!".

Budownictwo od lat jest branżą, w której dochodzi do największej liczby wypadków przy pracy. Jednocześnie częściej niż w pozostałych działach gospodarki są to wypadki o najpoważniejszych skutkach. Kontrole prac budowlanych potwierdzają wysoki poziom nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa ich wykonywania i wymuszają zaplanowanie oraz przeprowadzenie zintensyfikowanej kampanii na rzecz ograniczenia zagrożeń wypadkowych.

W związku z powyższym w latach 2022-2024 zaplanowano realizację 3-letniej strategii kontroli i prewencji Państwowej Inspekcji Pracy w budownictwie, której celem jest radykalne zmniejszenie występujących zagrożeń wypadkowych przy wykonywaniu prac budowlanych. Stałe oraz systematyczne kontrole i rekontrole podmiotów wykonujących prace budowlane, w zestawieniu z podejmowanymi przez inspektorów pracy środkami prawnymi oraz działaniami o charakterze profilaktycznym, będą miały za zadanie spowodować trwałą poprawę poziomu bezpieczeństwa pracy na polskich budowach.

Termin i miejsce seminarium

Seminarium odbędzie się w dniu 31 maja 2023 r. (środa) o godzinie 10:30 - 12:00 w budynku P, w sali P-2, ul. Poznańska 2, Rzeszów.

Tematyka seminarium

• pierwsza praca,
  • wypadki na budowie,
  • bhp na budowie,
  • odpowiedzialność osób kierujących robotami budowlanymi.

Seminarium będzie prowadzone przez inspektorów pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie.

Licznik odwiedzin: 6785Unikalne odsłony z okresu 2022.04.20 - 2024.04.20