Strona: Seminarium Wydziałowe WBIŚiA nt. "Rynku projektowego w Wielkiej Brytanii po Brexicie" / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2022-10-11

Dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej

Katedra Konstrukcji Budowlanych

zaprasza studentów i pracowników na Seminarium Wydziałowe WBIŚiA

Temat: Rynek projektowy w Wielkiej Brytanii po Brexicie

Prelegent: mgr inż. Tomasz Krok – Semantica Consulting Ltd / GHD,

Politechnika Śląska / University of Derby (ponad 18 lat doświadczenia projektowego w UK)

Termin: 19 października 2022, środa 10:30 – 12:00;

Miejsce seminarium: sala P-2; WBIŚiA, Rzeszów ul. Poznańska 2.

Transmisja on-line: Wydarzenie będzie również transmitowane on-line w aplikacji MS Teams. Link do spotkania: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3a_4qv_QjEDyCzFyZq43ga5t7RSU7l4OIRFvC0EOwu-3k1%40thread.tacv2/1665042377720?context=%7b%22Tid%22%3a%22d81a2e37-d18e-42ec-8839-9a2de1586e0c%22%2c%22Oid%22%3a%22d49b637a-30bb-447a-ad2c-559916db56bb%22%7d

Program:

1. Edukacja i kariera zawodowa w UK
    • Zarys wykształcenia technicznego i poziom.
    • Uprawnienia, kariera zawodowa, przynależność do instytucji zawodowych jak ICE, IStructE, RIBA czy RICS i zdobycie tytułu „Mianowanego Inżyniera” czyli CEng Chartered Engineer na przykładzie ICE.
    • Istota PI (Professional Indemnity) i PL (Public Liability) czyli ubezpieczenia projektanta.
  2. Przepisy formalno-prawne i zwyczaje dotyczące projektowania w UK
    • Hierarchia legislacji obowiązującej w UK, od Act do ACOP (Approved Code of Practice).
    • Przeprowadzenie procesu projektowego na przykładzie mostu drogowego/przepustu na podstawie obowiązujących przepisów Highways England czyli wg. CG300.
    • Forma i rodzaje dokumentacji.
    • Nadzór budowlany, rodzaje i formy.
    • Normalizacja w projektowaniu konstrukcji stalowych.
    • Programy komputerowe do projektowania.
    • BIM.
  3. Rynek usług projektowych w UK
    • Zarys rynku projektowego, jego cechy i zwyczaje.
    • Typowe wielkości biur, od małych do korporacji.
    • Rodzaje przetargów, czyli gdzie i skąd zlecenia.
    • Usługi projektowe spoza UK.
  4. Ciekawe realizacje
    • Pierwszy most drogowy ze stali nierdzewnej w UK – Pooley Bridge.
    • Pierwszy most dla pieszych o złożonych przekrojach skrzynkowych, z użyciem weathering steel – NEZ Boots.
  5. Pytania i dyskusja.

Licznik odwiedzin: 7269Unikalne odsłony z okresu 2022.07.16 - 2024.07.16