Strona: Ś.P. doc. dr inż. JACEK STROŻECKI / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Ś.P. doc. dr inż. JACEK STROŻECKI

2021-01-07

Z przykrością informujemy, że w dniu 5 stycznia 2021 roku, przeżywszy 91 lat, zmarł nasz Kolega i długoletni pracownik Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, doc. dr inż. Jacek Strożecki, który urodził się jako syn inżyniera Dobrosława Strożeckiego (1898 – 1961) we Lwowie w 1929 roku i tam spędził dzieciństwo.

Dobrosław Strożecki był asystentem Politechniki Lwowskiej, a w latach 1946 - 1961 był profesorem Politechniki Wrocławskiej, Kierownikiem Katedry Budowy Mostów. Docent Jacek Strożecki (absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej) był  założycielem i pierwszym Kierownikiem Zakładu Geotechniki i Hydrotechniki Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

Był wybitnym naukowcem, dobrym kolegą, wspaniałym, pełnym humoru człowiekiem, gotowym służyć radą i pomocą innym. Takim zapamiętaliśmy go, jako pracownicy i wychowankowie Uczelni.

Po przejściu na emeryturę rozwinął swoją drugą pasję - leczenie bioenergią, wiedzę na ten temat udokumentował i pozostawił w swoich siedmiu wydanych książkach.

Licznik odwiedzin: 6784Unikalne odsłony z okresu 2022.04.20 - 2024.04.20