Strona: Ś.P. prof. dr inż. arch. Zbigniew Bać / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Ś.P. prof. dr inż. arch. Zbigniew Bać

2021-01-11

Z przykrością informujemy, że w dniu 5 stycznia 2021 roku zmarł prof. dr inż. arch Zbigniew Bać, architekt, emerytowany profesor Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Profesor urodził się w Rzeszowie w 1930 roku. Od 1956 roku był pracownikiem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Pełnił wiele funkcji, był Zastępcą Dyrektora Instytutu Architektury i Urbanistyki, a także  Kierownikiem Katedry Projektowania Architektury Mieszkaniowej na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Był twórcą i organizatorem Szkoły Naukowej Habitat, działającej przy Katedrze Projektowania Architektury Mieszkaniowej. Profesor Zbigniew Bać był autorem licznych prac naukowych oraz opracowań projektowych. W ostatnich latach Pan Profesor odwiedzał Wydział Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, inspirował do poszukiwań i rozwoju nowych obszarów naukowych na kierunku architektura.

Licznik odwiedzin: 6785Unikalne odsłony z okresu 2022.04.20 - 2024.04.20