Strona: Staż dla studentów/absolwentów kierunku budownictwo w Centrum B+R Cemex w Szwajcarii / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-05-16
Oferta stażu dla studentów/absolwentów kierunku budownictwo w Centrum B+R Cemex w Szwajcarii.

Firma Cemex prowadzi nabór stażystów będących studentami/absolwentami kierunku budownictwo na staż w Centrum B+R Cemex w Szwajcarii.

Termin odbywania stażu

Staż będzie się odbywać w okresie od 1 sierpnia 2023 r. do 26 lipca 2024 r.

Miejsce odbywania stażu

Staż odbędzie się w Globalnym Dziale Badań i Rozwoju, które jest głównym działem w CEMEX INNOVATION HOLDING, które jest zlokalizowane w Szwajcarii.

Celem zespołu są badania i rozwój nowych produktów i rozwiązań dla różnych wyzwań, przed którymi stoi CEMEX jako kluczowy globalny gracz w branży budowlanej, a także specjalistyczne rozwiązywanie problemów technicznych we wszystkich działalnościach firmy CEMEX, głównie dotyczących cementu, betonu, kruszyw i domieszek.

Projekt do opracowania

Zaawansowane badania trwałości betonu zbrojonego włóknami (FRC).

Obowiązki stażysty

• wspieranie inżynierów i badaczy przypisanych do Projektu BIM w dziedzinie inżynierii budowlanej,
  • przegląd i wykonywanie najnowocześniejszych badań mechanicznych i wytrzymałościowych betonu i FRC,
  • opracowywanie zastrzeżonego FRC w celu maksymalizacji charakterystyki trwałości betonu od produkcji do testowania,
  • zaawansowane modelowanie mechaniki pęknięć typu I i typu II pod kątem trwałości,
  • przyczynianie się do rozwoju nowych algorytmów prognozowania zachowania materiałów,
  • analiza nieliniowych kodów oprogramowania,
  • rozwiązywanie problemów z zastrzeżonym oprogramowaniem strukturalnym

Realizacje/rezultaty

• ocena systemów konstrukcyjnych w scenariuszach ciągłych uszkodzeń (symulacja rzeczywistego życia uwzględniająca narażenie środowiskowe i zmęczenie). Badane są różne kryteria projektowe i metodologie wraz z różnymi nowymi materiałami i technikami betonu,
  • nowe algorytmy projektowania konstrukcji z niekonwencjonalnymi kompozytami na bazie cementu,
  • nowe materiały kompozytowe na bazie cementu o zoptymalizowanych właściwościach wytrzymałościowych.

Wyzwania

Student zajmie się kompleksowym tematem przemysłowym, od koncepcji do zastosowania i będzie miał wsparcie Zespół Projektowania Strukturalnego i Inżynierii oraz Globalnego Laboratorium Badawczego, a także szkolenie w zakresie technologii stosowanych w przemyśle budowlanym, aby mieć ogólny pogląd na temat.

Licznik odwiedzin: 6809Unikalne odsłony z okresu 2022.04.25 - 2024.04.25