KNIS laureatem konkursu organizowanego przez redakcję portalu Ekorynek.com

05-03-2018 r.

W dniu 28 lutego 2018 r. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu „Eko-Inspiracja 2017”, podczas której ogłoszono wyniki konkursu organizowanego przez redakcję portalu Ekorynek.com.

W kategorii „edukacja” laureatem zostało Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Środowiska PRz z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. W głosowaniu największe uznanie zyskała działalność Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Środowiska, zdobywając I miejsce.Nagrodę podczas uroczystej Gali Finałowej odebrali Joanna Garboś, Małgorzata Szczepaniec oraz Mateusz Kryczyk.

Wygrana w plebiscycie traktowana jest jako jedno z wiodących wyróżnień ekologicznych na polskim rynku. Do ścisłego finału plebiscytu zakwalifikowało się 17 stowarzyszeń i kół naukowych szkół wyższych, które zajmowały się edukacją ekologiczną.

Już drugi raz z rzędu nasze koło naukowe otrzymało tytuł laureata konkursu. W poprzedniej edycji Eko-Inspiracja 2016 KNIS również zdobyło najwięcej głosów spośród wszystkich uczestników plebiscytu.
Podczas wydarzenia odbyła się debata pt. „Zrównoważone gospodarowanie energią jako istotny element ekorozwoju".