Strona: Studentka kierunku Geodezja i planowanie przestrzenne na Międzynarodowej Konferencji Studenckiej BUP w Ostrawie / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2024-01-15
, red.  dr inż. Wanda Kokoszka - Katedra Geodezji i Geotechniki PRz
Pani Krystyna Paśko - studentka drugiego roku kierunku Geodezja i planowanie przestrzenne reprezentantka Koła Naukowego Geodetów GLOB na Międzynarodowej Konferencji Studenckiej Baltic University Programme (BUP): „Environment and Well-being” na ścianki reklamowej Uniwersytetu w Ostrawie.

W dniach 06-09.12.2023 r. Krystyna Paśko - studentka drugiego roku kierunku Geodezja i planowanie przestrzenne reprezentowała Naukowe Koło Geodetów GLOB na Międzynarodowej Konferencji Studenckiej Baltic University Programme (BUP): „Environment and Well-being”.

Opis oraz cel konferencji

Konferencja odbyła się w Ostrawie w Republice Czeskiej i wzięło w niej udział 40 studentów reprezentujących 25 uczelni z 10 krajów. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów, wizyt studyjnych oraz wykładów. Program wydarzenia obejmował problemy i zagadnienia dotyczące Czech oraz Regionu Morza Bałtyckiego. Wydarzenie miało na celu zachęcenie studentów i pracowników uczelni wyższych do dyskusji na kluczowe tematy związane ze współczesną nauką i technologią oraz rozwinięcie umiejętności współpracy międzykulturowej. Uczestnicy zapoznali się z historią i ciekawostkami Ostrawy oraz z aktualną sytuacją społeczno-gospodarczą w tym mieście. Jedną z atrakcji było zwiedzanie nieczynnej kopalni Dolnego Obszaru Witkowic.

Międzynarodowa Sieć Akademicka "The Baltic Univeristy Programme"

Spotkanie to było możliwe, dzięki członkostwu Politechniki Rzeszowskiej w organizacji The Baltic Univeristy Programme, do której uczelnia należy od 2021 r.. Uczestnictwo w BUP zapewnia studentom i pracownikom szerokie możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

Licznik odwiedzin: 6818Unikalne odsłony z okresu 2022.05.02 - 2024.05.02