Strona: Systemy optycznej analizy przemieszczeń i odkształceń ARAMIS / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Systemy optycznej analizy przemieszczeń i odkształceń ARAMIS

2021-05-17

W dniu 14 maja o godz. 11:00 w sali P111 odbyła się prezentacja

Systemy optycznej analizy  przemieszczeń i odkształceń ARAMIS.

Lenso Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem optycznych systemów pomiarowych firmy GOM w Polsce. Doświadczony i kompetentny zespół inżynierów, zapewnia pomoc przy doborze odpowiedniego systemu pomiarowego, prezentacje maszyn, wdrożenia i support. Dodatkowo przeprowadza szkolenia z zakresu metrologii 3D.

Systemy firmy GOM są z powodzeniem stosowane w działach kontroli jakości, rozwoju i produkcji na całym świecie, głównie w motoryzacji, przemyśle lotniczym oraz jednostkach badawczych.

Firma Lenso należy również do Centrum Kompetencji Metrologicznych – platformy integrującej przedsiębiorstwa dostarczające usługi oraz produkty niezbędne dla każdej gałęzi przemysłu w zakresie metrologii, kontroli jakości oraz inżynierii odwrotnej.

Prezentację technik pomiarowych przeprowadził dr Marcin Kneć, który jest przedstawicielem Działu Deformacji firmy Lenso. Dział Deformacji zlokalizowany jest na Politechnice Lubelskiej, na Wydziale Budownictwa i Architektury.

Prezentowane optyczne techniki pomiarowe to:

optyczne techniki pomiarowe.png

Podczas prezentacji najwięcej czasu poświecono systemowi do pomiaru odkształceń ARAMIS

ARAMIS - system z układem kamer stereo.png

System pomiaru odkształceń wykorzystano podczas badań obecnie prowadzonych na hali laboratoryjnej  WBIŚiA.

Fot. 1 Stanowisko badawcze.png

Fot. 1 Stanowisko badawcze