Strona: Umowa o współpracy z IBG INSTALBUD Sp. z o.o. / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Umowa o współpracy z IBG INSTALBUD Sp. z o.o.

2021-03-23
, red.  Marta Jagiełowicz

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z firmą IBG INSTALBUD Sp. z o.o. Umowa ma na celu wykorzystanie możliwości i doświadczeń obu stron zmierzające do optymalnego współdziałania w zakresie prowadzenia prac badawczych dotyczących technologii wody i ścieków oraz utylizacji osadów ściekowych.

Umowę podpisali prorektor ds. rozwoju i kontaktów z otoczeniem Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp oraz prezes Zarządu IBG INSTALBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie Grzegorz Abram. Osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań dotyczących współpracy są dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz z Katedry Inżynierii i Chemii Środowiska Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury oraz Jacek Ożóg, dyrektor ds. budżetowania i ofertowania IBG INSTALBUD.

Umowa ma na celu nawiązanie współpracy w zakresie prowadzenia badań naukowych, prac badawczo-rozwojowych dotyczących technologii wody i ścieków oraz utylizacji osadów ściekowych. Strony planują organizację i wspólne prowadzenie analiz teoretycznych i badań eksperymentalnych w obszarze wiedzy odpowiadającej wspólnym zainteresowaniom, udział w projektach naukowych, współdziałanie we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i rezultatów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych.

Współpraca obejmuje także kształcenie wykwalifikowanych kadr, w tym świadczenie opieki merytorycznej przez pracowników IBG INSTALBUD nad wybranymi i uzgodnionymi z przedstawicielami naszej uczelni pracami inżynierskimi lub magisterskimi przygotowywanymi przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, a także konsultacji na etapie ustalania tematów takich prac pod kątem możliwości zastosowania rezultatów w przedsiębiorstwie. W ramach umowy studenci naszej uczelni będą mogli odbywać praktyki i staże w firmie partnerskiej.

Licznik odwiedzin: 6750Unikalne odsłony z okresu 2022.03.28 - 2024.03.28