Strona: Umowa patronacka z firmą JD Engineering / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Umowa patronacka z firmą JD Engineering

2024-01-12
, red.  dr inż. Edyta Bernatowska
IDEA-StatiCa - Logo

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza wraz z firmą JD Engineering podpisały umowę patronacką, w ramach której studenci Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury mogą w sposób darmowy korzystać z oprogramowania Idea Statica w Uczelnianych pracowniach komputerowych.

Logo oprogramowania IDEA StatiCa

Firma JD Engineering

Firma JD Engineering jest oficjalnym dystrybutorem oprogramowanie IDEA StatiCa w Polsce. Nasz zespół zajmuje się rozwijaniem i dystrybucją oprogramowania, a także szeroko pojętymi usługami konsultacyjnymi oraz wsparciem technicznym.

Oprogramowanie IDEA StatiCa

IDEA StatiCa jest jedynym w swoim rodzaju oprogramowaniem do analiz szczegółów konstrukcyjnych, takich jak

• połączenia stalowe,
  • przekroje żelbetowe,
  • elementy struno/kablobetonowe,
  • strefy nieciągłości o dowolnym stopniu skomplikowania.

Autorskie modele obliczeniowe pozwalają na dowolną złożoność modeli obliczeniowych oraz kompleksową analizę MES. Prosta i intuicyjna obsługa, w odniesieniu do sprawdzeń normowych, pozwala na łatwą interpretację wyników. IDEA StatiCa to oprogramowanie, które zwiększyło możliwość kształtowania i sprawdzania połączeń w dowolnym kształcie i konfiguracji. Jest to produkt wysoce specjalistyczny dający swobodę, a zarazem poczucie pewności i optymalizację rozwiązań projektowanych.

Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą oraz cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z Politechniką Rzeszowską.

Logo JD ENGINEERING

Ulotka reklamowa IDEA StatiCa