Strona: Uroczyste podsumowanie konkursu PZITS 2022 na najlepszą pracę dyplomową / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Uroczyste podsumowanie konkursu PZITS 2022 na najlepszą pracę dyplomową

2023-05-05
, red.  dr hab. inż. Bożena Babiarz, prof. Uczelni, Przew. Komisji Konk.
Osoby nagrodzone w konkursie PZITS 2022 na najlepszą pracę dyplomową; od lewej: mgr inż. Rebeka Pajura, mgr inż. Anna Bednarz, mgr inż. Judyta Belcar, mgr inż. Anita Saj.

Dnia 28 kwietnia 2023 roku w siedzibie PDK OIIB odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na najlepszą pracę dyplomową, organizowanego przez Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Podkarpacki wspólnie z Podkarpacką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa. W miłej, serdecznej atmosferze laureaci zaprezentowali swoje prace, po czym zostały im wręczone dyplomy, które otrzymali również promotorzy prac.

Tematyka prac

Tematyka wybranych w tym roku prac obejmowała m.in.:

• innowacyjne metody wykorzystania odcieków z beztlenowej przeróbki osadów ściekowych do wytwarzania produktów nawozowych,
  • możliwości wykorzystania funduszy zewnętrznych do zwiększenia efektywności energetycznej budynków,
  • techniczno-logistyczne aspekty bezpieczeństwa dostaw ciepła jak również analizę awaryjności sieci kanalizacyjnej w wybranym mieście województwa podkarpackiego.

Należy podkreślić wysoki poziom merytoryczny oraz aplikacyjny charakter prac, uwzględniający potrzeby rynku i branży.

Wręczenie nagród

Dyplomy laureatom i ich promotorom wręczyli:

• Prodziekan ds. Kształcenia dla kierunków Inżynieria Środowiska, Energetyka oraz Geodezja i Planowanie Przestrzenne PRz dr inż. Krzysztof Boryczko,
  • prezes PZITS O. Podkarpackiego Leszek Kaczmarczyk,
  • sekretarz OR PDK OIIB Liliana Serafin,
  • zastępca przewodniczącego OR PDK OIIB Wacław Kamiński.

Cel konkursu

Celem konkursu organizowanego cyklicznie jest inspirowanie twórczych postaw w rozwiązywaniu problemów technicznych (teoretycznych i praktycznych) z zakresu inżynieria środowiska oraz wyłonienie i wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych.

Kryteria oceny prac

W Konkursie 2022 zastosowano następujące kryteria:

• oryginalność i stopień trudności tematu pracy dyplomowej,
  • innowacyjność oraz stopień nowoczesności rozwiązań przyjętych w pracy,
  • znaczenie i możliwość praktycznego wykorzystania,
  • poprawność redakcji pracy (układ treści, styl, stosowane techniki itp.).
  • kompletność pracy łącznie z podsumowaniem lub wnioskami,
  • poziom merytoryczny wykorzystanych materiałów.

Nagrodzeni

Komisja Konkursowa przyznała trzy nagrody:

• I nagroda - mgr inż. Rebeka Pajura - Wykorzystanie odcieków z beztlenowej przeróbki osadów ściekowych do wytwarzania produktów nawozowych;
    Promotor: dr inż. Adam Masłoń;
  • II nagroda - ex aequo
    • mgr inż. Anna Bednarz - Analiza inwestycji zwiększających efektywność energetyczną budynków;
    • mgr inż. Judyta Belcar - Techniczno-logistyczne aspekty bezpieczeństwa dostaw ciepła;
      Promotor: dr hab. inż. Bożena Babiarz, prof. PRz;
  • III nagroda - mgr inż. Anita Saj - Analiza awaryjności sieci kanalizacyjnej w wybranym mieście województwa podkarpackiego;
    Promotor: dr hab. inż. Katarzyna Pietrucha - Urbanik, prof. PRz

Laureatom i ich promotorom składamy serdecznie gratulacje życząc dalszych sukcesów, a wszystkich studentów studiów II stopnia kierunku inżynieria środowiska zapraszamy do konkursu w 2023 roku.

Licznik odwiedzin: 6812Unikalne odsłony z okresu 2022.04.29 - 2024.04.29