Strona: Uroczyste podsumowanie XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2022-06-20
, red.  Przew. Komitetu Okręgowego OWiUB dr inż. Barbara Rusinek
Uczestnicy uroczystości, fot. A. Surowiec

Od 35 lat uczniowie średnich szkół budowlanych prezentują swoją wiedzę i umiejętności zawodowe podczas zawodów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Eliminacje odbywają się na szczeblu szkolnym, okręgowym i centralnym. Zawody II stopnia organizowane są w kraju w 12 okręgach. Siedzibą okręgu VII jest Zespół Szkół Nr1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie.

Szczegóły jubileuszowej XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim

W tegorocznej edycji jubileuszowej XXXV OWiUB w okręgu rzeszowskim wzięło udział 92 uczniów z 19 szkół. Zawody przeprowadzono 5 marca 2022 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie. Ich prace oceniali pracownicy naukowi Politechniki Rzeszowskiej, członkowie Zespołu Sprawdzającego Jury Zawodów OWiUB. Do finału Komitet Główny OWiUB zakwalifikował 90 uczniów, w tym 7 uczniów z naszego okręgu. Podczas zawodów centralnych, które odbyły się w dniach 8-9 kwietnia w Opolu dwóch z nich uzyskało tytuł laureata, a pięciu tytuł finalisty.

Uroczyste podsumowanie XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu rzeszowskim odbyło się 25 maja 2022 roku na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

Obecni na uroczystości

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz Politechniki Rzeszowskiej:

• Prorektor Prof. dr hab. Grzegorz Ostasz,
  • Dziekan WBIŚiA PRz Prof. dr hab. inż. Lech Lichołai,
  • Prodziekan WBIŚiA, prof. PR dr hab. inż. Marzena Kłos,

a także przedstawiciele

• Kuratorium Oświaty w Rzeszowie (starszy wizytator Beata Streb),
  • Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa (wiceprzewodniczący Wacław Kamiński),

obecni byli również

• nauczyciele akademiccy wchodzący w skład Zespołu Sprawdzającego Jury Zawodów,
    • członkowie Komitetu Okręgowego OWiUB,
    • przedstawiciel firmy budowlanej „Besta” (Agata Gala),
    • przedstawiciel firmy budowlanej „Solbet Kolbuszowa” (Dominik Nowak),
    • nagrodzeni uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami szkół.

Nagrodzeni

Nagrodzono 10 najlepszych uczestników zawodów okręgowych XXXV OWiUB, są to:

1. Weronika Kowalska - Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie LAUREAT XXXV OWIUB (nauczyciel Ewa Inglot)
    2. Adrian Kozak - Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie LAUREAT XXXV OWIUB (nauczyciel Ewa Inglot)
    3. Dawid Szczepański - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie FINALISTA XXXV OWIUB (nauczyciel Jacek Kułaga)
    4. Kamil Drożdżal - Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie FINALISTA XXXV OWIUB (nauczyciel Janusz Szmyd)
    5. Kacper Lisowski - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie FINALISTA XXXV OWIUB (nauczyciel Jacek Kułaga).
    6. Bartłomiej Machota - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie FINALISTA XXXV OWIUB (nauczyciel Jacek Kułaga)
    7. Kamil Depczyński - Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie FINALISTA XXXV OWIUB (nauczyciel Ewa Inglot)
    8. Tetiana Klets – Zespół Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie (nauczyciel Elżbieta Kuźniar)
    9. Marek Rzędzicki - Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu (nauczyciel Dorota Przytocka)
    10. Łukasz Malec-  Zespół Szkół Nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku (nauczyciel Krzysztof Hydzik)

Sponsorzy nagród

Uczniom wręczono dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów:

• Politechnikę Rzeszowską,
    • Podkarpacką Izbę Inżynierów Budownictwa

oraz firmy budowlane:

• Besta Sp.zo.o,
    • Promost Consulting,
    • Solbet Kolbuszowa S.A.,
    • TEXOM Sp.zo.o.,
    • HARTBEX Sp.z o.o.

Nauczycielom opiekunom uczniów wręczono podziękowania.

Najlepsze szkoły

Najlepsze szkoły w zawodach II stopnia uhonorowano pucharami i dyplomami.

• I miejsce - Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie
    • II miejsce - Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie (7 miejsce w kraju)
    • III miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie

Wyróżnienie PROMOTOR OLIMPIADY

Podczas uroczystości Z okazji jubileuszu 35-lecia OWiUB wręczono wyróżnienie PROMOTOR OLIMPIADY osobom i instytucjom wspierającym to przedsięwzięcie. Lista wyróżnionych została opublikowana w osobnej zakładce na stronie internetowej Olimpiady https://www.olimpiadabudowlana.pl/images/PROMOTOR_OLIMPIADY/lista7a.pdf

Przebieg spotkania

Spotkanie miało uroczysty charakter, oprócz gratulacji i nagród była też okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń pomiędzy przedstawicielami Politechniki Rzeszowskiej, stowarzyszeń budowlanych, pracodawcami, nauczycielami i dyrektorami szkół budowlanych.

Licznik odwiedzin: 6743Unikalne odsłony z okresu 2022.03.29 - 2024.03.29