Strona: Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „DYPLOM INŻYNIERSKI ROKU” – EDYCJA 2023 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „DYPLOM INŻYNIERSKI ROKU” – EDYCJA 2023

2023-07-09
, red.  dr inż. arch. Beata Walicka-Góral, Architekt IARP, ZUiA
Uczestnicy uroczystego wręczenia nagród w konkursie na najlepszy DYPLOM INŻYNIERSKI ROKU -edycja 2023 organizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Rzeszów wraz z Wydziałem Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

Dnia 1 lipca 2023 roku w siedzibie SARP oddział Rzeszów odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najlepszy DYPLOM INŻYNIERSKI ROKU -edycja 2023 organizowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Rzeszów wraz z Wydziałem Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Konkurs skierowany był do absolwentów, którzy uzyskali tytuł zawodowy inżyniera architekta na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej w ciągu trzech ostatnich lat kalendarzowych.

Wręczenie nagród

Dyplomy laureatom wręczyli:

• Dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Lech Lichołai,
  • Prezes SARP Rzeszów mgr inż. arch. Piotr Rzeźwicki,
  • Architekt Miasta Rzeszowa mgr inż. arch. Janusz Sepioł,
  • Przewodnicząca Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Architektów RP mgr inż. arch. Renata Święcińska,
  • Członek Kolegium Sędziów Konkursowych Stowarzyszenia Architektów Polskich mgr inż. arch. Marek Chrobak,
  • Koordynator WBIŚiA ds. współpracy z IARP i SARP dr inż. arch. Beata Walicka-Góral.

Cel konkursu

Celem konkursu Dyplom Inżynierski Roku jest inspirowanie twórczych postaw w rozwiązywaniu problemów projektowych z dziedziny architektury i urbanistyki oraz nagrodzenie i wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych.

Nagrodzeni

Komisja Konkursowa przyznała trzy nagrody i trzy wyróżnienia:

• I nagroda - inż. arch. Izabela Matłok - Przestrzeń integracji Społecznej. Projekt ośrodka aktywności seniorów;
    Promotor: dr inż. arch. Magdalena Szpytma,
  • II nagroda – inż. arch. Kamila Gołąbek - Centrum Zdrowia Psychicznego i Medytacji;
    Promotor: dr inż. arch. Magdalena Szpytma,
  • III nagroda – inż. arch. Kamila Sęk - Dom Modułowy;
    Promotor: dr inż. arch. Beata Walicka-Góral
  • Wyróżnienia - ex aequo
    • mgr inż. Wiktoria Jankowska - Przedszkole integracyjne w Rzeszowie;
      Promotor: dr inż. arch. Joanna Dudek
    • mgr inż. Dominika Szynal - Miejsce Pamięci na terenie cmentarza żydowskiego w Rzeszowie;
      Promotor: dr inż. arch. Joanna Dudek
    • mgr inż. Paulina Więcek - Projekt ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego dla osób niewidomych i niedowidzących;
      Promotor: dr inż. arch. Agata Mikrut-Kusy

Należy podkreślić wysoki poziom merytoryczny zgłoszonych do konkursu prac.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych prac z uzasadnieniem pod linkiem: http://rzeszow.sarp.org.pl/index.php/2023/07/06/dyplom-inzynierski-roku-2020-2023-nagrody/

Laureatom i ich promotorom składamy serdecznie gratulacje życząc dalszych sukcesów, a wszystkich studentów studiów I stopnia kierunku Architektura zapraszamy do konkursu w 2024 roku.

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Rzeszów,

Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej

Przy patronacie:
Texom Sp. z o.o.

Wystawa prac

W dniu 1 lipca 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej na najlepszy Dyplom Inżynierski Roku - edycja 2023. Wystawę oglądać można w siedzibie SARP o. Rzeszów ul. Rynek 8 do 31.08.2023 r.

red.  dr inż. arch. Beata Walicka-Góral, Koordynator WBIŚiA ds. współpracy z IARP i SARP

Licznik odwiedzin: 6828Unikalne odsłony z okresu 2022.05.06 - 2024.05.06