Strona: Warsztaty poświęcone przekształceniom przestrzeni publicznych / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Warsztaty poświęcone przekształceniom przestrzeni publicznych

2024-05-17
, red.  mgr Ewa Jaracz - Katedra Konserwacji Zabytków PRz
Uczestnicy warsztatów poświęconych przekształceniom przestrzeni publicznych podczas wykładu pt. "Wokół przestrzeni publicznej w mieście", prowadzonym przez Kierowniczkę Katedry Konserwacji Zabytków dr inż. arch. Annę Martykę, Prof. PRz.

24 kwietnia 2024 r. w ramach programu Via Carpatia pracownicy Katedry Konserwacji Zabytków zorganizowali warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu o specjalności architektura.

Tematyka warsztatów

Warsztaty poświęcone były przekształceniom przestrzeni publicznych.

Przebieg warsztatów

Wydarzenie rozpoczęła wykładem pt. "Wokół przestrzeni publicznej w mieście", nakreślającym problematykę poruszaną w trakcie warsztatów, Kierowniczka Katedry Konserwacji Zabytków dr inż. arch. Anna Martyka, Prof. PRz.

W drugiej części spotkania uczniowie podzieleni na pięcioosobowe grupy mieli za zadanie zaplanować rewitalizację wybranych ulic w Mielcu oraz zaprezentować swoje pomysły wykorzystując przygotowane w ramach zajęć makiety. Prace nadzorowane były przez dr inż. arch. Annę Martykę, Prof. PRz, dr. inż. Krystiana Sikorskiego oraz dr. inż. arch. Rafała Lichołaia.

Podsumowanie warsztatów

Najlepsze propozycje zostały nagrodzone. Spotkanie zostało podsumowane przez Prodziekana ds. Kształcenia dla kierunków Inżynieria Środowiska, Energetyka oraz Geodezja i Planowanie Przestrzenne dr. inż. Krzysztofa Boryczkę, który przedstawił uczniom możliwości rozwoju na Politechnice Rzeszowskiej.

Licznik odwiedzin: 7266Unikalne odsłony z okresu 2022.07.16 - 2024.07.16