Strona: Warsztaty w ramach "Latającego Uniwersytetu Drogowego". / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Warsztaty w ramach "Latającego Uniwersytetu Drogowego".

2021-12-15
Od lewej: mgr inż. Krzysztof Kołodziej, mgr inż. Kamil Kowalski, dr inż. Marta Wasilewska

W dniach 2-3 grudnia odbyły się kolejne warsztaty dla studentów drogownictwa pod nazwą "Latający Uniwersytet Drogowy".

Organizatorzy i sponsorzy

Obecnie uniwersytet tworzą uczelnie: Politechnika Białostocka, Politechnika Lubelska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Gdańska i Politechnika Krakowska. Aktywnym uczestnikiem, współorganizatorem i głównym sponsorem przedsięwzięcia jest Orlen Asfalt.

Tematyka warsztatów

W ramach warsztatów każda z uczelni, a także naukowcy z Orlen Asfalt przeprowadza warsztat tematyczny z zakresu technologii drogowych, projektowania, diagnostyki lub utrzymania dróg.

Bieżąca edycja warsztatów

Bieżąca edycja warsztatów odbyła się w Politechnice Białostockiej. Studenci z wyżej wymienionych uczelni w grupach mieszanych zapoznawali się praktycznie z najnowszą wiedzą o technologii materiałów i nawierzchni drogowych oraz wybranych aspektach wykorzystania środowiska CAD do projektowania dróg. Nie zabrakło także spotkania integracyjnego, na którym studenci zawiązali nowe przyjaźnie.

Reprezentacja WBIŚiA

Zespół pracowników Katedry Dróg i Mostów - dr inż. Lesław Bichajło, mgr inż. Krzysztof Kołodziej i mgr inż. Kamil Kowalski, przygotował warsztat o właściwościach lepkości lepiszczy asfaltowych. Na miejscu warsztat poprowadzili K.Kołodziej i K.Kowalski.
Uczestnicy podkreślali wysoki poziom organizacyjny i merytoryczny warsztatów.
Politechnika Rzeszowska uczestniczyła w przedsięwzięciu po raz drugi. W ubiegłym roku w ramach warsztatu dr inż Lesław Bichajło przedstawił prezentację nowoczesnych metod pomiaru równości nawierzchni.
Kolejny warsztat, w 2022 roku - odbędzie się w Gdańsku.

Licznik odwiedzin: 6809Unikalne odsłony z okresu 2022.04.25 - 2024.04.25