Strona: Wizyta delegacji z Koszyc w Rzeszowie / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Wizyta delegacji z Koszyc w Rzeszowie

2022-10-27
, red.  prof. dr hab. inż. Lech Lichołai, fot. mgr Beata Motyka
Uczestnicy spotkania delegacji władz Wydziału Budownictwa z Uniwersytetu Technicznego w Koszycach z pracownikami Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej na tle ścianki zdjęciowej Wydziału, fot. B. Motyka

W dniu 13 października 2022 roku przebywała w Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury delegacja władz Wydziału Budownictwa z Uniwersytetu Technicznego w Koszycach.

Skład delegacji

Goście ze Słowacji przyjechali z składzie:

• prof. Peter Mésároš - dziekan Wydziału,
  • prof. Martina Zeleňáková - prodziekan ds. rozwoju i spraw zagranicznych
  • prof. Dušan Katunský - prodziekan ds. nauki i badań.

Główne cele i punkty wizyty

Celem wizyty było utrzymanie i rozwój współpracy pomiędzy Wydziałami, które prowadzą działalność o zbliżonej tematyce w Koszycach i Rzeszowie.

Głównym punktem wizyty było spotkanie delegacji słowackiej z pracownikami Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, które odbyło się w sali rady Wydziału.

Współpraca między ośrodkami

Dziekan oraz Prodziekani z Koszyc przedstawili swój Wydział, zwracając uwagę na prowadzoną działalność dydaktyczną i naukową, a także zaprezentowali różne możliwości rozwoju współpracy w tych obszarach.

Gospodarze spotkania przedstawili Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, a dr inż. Lucjan Janas - kierownik Wydziałowego Laboratorium Badań Konstrukcji omówił potencjał badawczy Laboratorium i możliwości wykonywania różnych badań.

Wywiązała się dyskusja podczas spotkania, a po jego zakończeniu była okazja do przeprowadzenia indywidualnych rozmów z Dziekanem oraz z Prodziekanami Uczelni ze Słowacji.

Obie strony liczą na pogłębienie istniejących kontaktów akademickich oraz na rozwój nowych kierunków i obszarów wzajemnej współpracy.

Licznik odwiedzin: 6812Unikalne odsłony z okresu 2022.04.28 - 2024.04.28