Strona: Współpraca z Our Future Foundation w ramach programu Coopernicus / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Współpraca z Our Future Foundation w ramach programu Coopernicus

2022-10-14
Coopernicus by Our Future Foundations

Our Future Foundation zaprasza Politechnikę Rzeszowską do współpracy w ramach fundacji.

Czym jest Our Future Foundation?

Our Future Fondation jest jedną z największych fundacji edukacyjnych w Polsce - zrzesza ponad 2000
studentów i absolwentów polskich oraz zagranicznych uczelni.
Jednym z głównym projektów realizowany przez Our Future Foundation jest Coopernicus.

Czym jest Coopernicus?

Coopernicus jest inicjatywą Our Future Foundation. W ramach projektu odwracany jest drenanż mózgów poprzez pozyskiwanie dla firm działających w Polsce młodych talentów. Tworzona jest również społeczność polskich
naukowców i profesjonalistów, a także promowane ich osiągnięcia w Europie i na świecie.

Copernicus (poprzednio znany jako GMES - Global Monitoring for Environment and Security) to najbardziej ambitny program obserwacji Ziemi do tej pory. Zapewnia on dokładne, aktualne i łatwo dostępne informacje, pozwalające na poprawę zarządzania środowiskiem. Pomaga również w zrozumieniu i złagodzeniu skutków zmian klimatu, a także wspiera bezpieczeństwo cywilne.

Chociaż projekt Copernicus nadzorowany jest przez Komisję Europejską, to takie porozumienia ilustrują prawdziwie globalną naturę tej inicjatywy. Program ten jest nie tylko ogólnoświatowy ze względu na jego możliwości obserwacyjne, ale również ze względu na fakt, że dane z niego pochodzące są udostępniane partnerom, którzy czerpią z niego korzyści w zakresie środowiska naturalnego oraz społeczno-gospodarczych aspektów. Źródła i wpływ zmian klimatycznych nie kończą się wraz z granicami Unii Europejskiej, a dostarczone dane mogą być wykorzystywane do ochrony środowiska, lepszego zrozumienia zmian klimatycznych i łagodzenia ich skutków. Mogą być przydatne także w rozwoju społeczeństw czy w ramach rozkwitu gospodarczego.

Program Copernicus może pomóc przygotować się na zdarzające się tam klęski naturalne oraz odpowiednio na nie odpowiedzieć.

W ramach Copernicusa Europejska Agencja Kosmiczna opracowała nową rodzinę misji o nazwie Sentinels. Każda z nich opiera się na pracy dwóch satelitów, aby można było zarówno przedstawić nowe spojrzenie na badane obszary, a także zwiększyć badany zakres, jednocześnie dostarczając solidne dane w ramach Usług Copernicusa.

Inicjatywa kierowana jest przez Komisję Europejską w partnerstwie z Europejską Agencją Kosmiczną. To właśnie dzięki niej otrzymywane są dane z ponad 30 satelitów. Natomiast sama Komisja, działając w imieniu Unii Europejskiej, jest odpowiedzialna za ogólną inicjatywę, ustalanie wymagań oraz zarządzanie usługami projektu.

Propozycja współpracy z Our Future Foundations w ramach programu Coopernicus

W naturalny sposób Our Future Foundations łączy Politechnikę Rzeszowską ze swoją działalnością. Our Future Foundations i proponuje w najbliższym tygodniu 20 minutową rozmowę np. przez Google Meet, aby zaprezentować w jaki sposób mogłaby się odbywać współpraca, aby wspólnie łączyć biznes ze światem nauki oraz promować działalność polskich naukowców.

Licznik odwiedzin: 7269Unikalne odsłony z okresu 2022.07.16 - 2024.07.16