Strona: Wyjazdy Studenckie Zakładu Urbanistyki i Architektury: Ośrodek Garncarski, Muzeum Kultury Ludowej i Klub Jeździecki / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2024-05-08
, red.  mgr inż. arch. Alicja Jóźwiakowska - ZUiA PRz
W białym pomieszczeniu z wysokim sufitem studenci zgromadzeni przy drewnianych stołach słuchają prelekcji. Na pierwszym planie po lewej stronie specjalista od ceramiki prowadzący wykład – wysoki mężczyzna w okularach i w szarej kurtce.

W ostatnich tygodniach studenci architektury z Politechniki Rzeszowskiej mieli okazję uczestniczyć w dwóch niezwykle inspirujących wyjazdach, które stanowiły nie tylko doskonałe uzupełnienie procesu dydaktycznego, ale także przyniosły praktyczne korzyści oraz zaowocowały kreatywnymi koncepcjami.

Wizyta w Ośrodku Garncarskim w Medyni Głogowskiej

Pierwsze spotkanie, zorganizowane w ramach przedmiotów zintegrowanych Projektowanie układów osadniczych, Zrównoważone projektowanie w architekturze i urbanistyce oraz Socjologia i psychologia środowiska, miało miejsce w Ośrodku Garncarskim w Medyni Głogowskiej. Koordynatorką wyjazdu była dr inż. arch. prof. PRz Anna Sikora a wraz z nią prowadzący grupy projektowe: mgr inż. arch. Natalię Ludwikowska, mgr inż. arch. Alicja Jóźwiakowską i mgr inż. arch. Jakub Dudek. Wyjazd miał charakter interdyscyplinarny. Uczestniczyli w nim studenci czwartego roku studiów inżynierskich.

Wizyta w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i LKJ "Zabajka"

Drugi z wyjazdów, zorganizowany w ramach przedmiotu Projektowanie osadnictwa wiejskiego, zgromadził studentów drugiego roku, również studiów inżynierskich. Organizowany był pod opieką prof. dr hab. Michała Proksy, oraz prowadzących grupy projektowe: mgr inż. arch. Anny Pomykały i mgr inż. arch. Doroty Bober. To już kolejna edycja tej wyprawy, kontynuująca tradycję kilkuletniej praktyki, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem studentów. Praktyczny charakter wyjazdu, połączony z teoretycznymi zagadnieniami, stanowił doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej na zajęciach.

Dzięki zaangażowaniu studentów oraz wsparciu kadry naukowej, oba wyjazdy okazały się nie tylko wspaniałą lekcją architektury i urbanistyki, ale także inspirującym doświadczeniem, które zapewniło uczestnikom cenną wiedze i umiejętności.

Licznik odwiedzin: 6841Unikalne odsłony z okresu 2022.05.19 - 2024.05.19