Strona: Wykład inspiracyjny dla uczestników Akademii ProtoLab / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Wykład inspiracyjny dla uczestników Akademii ProtoLab

2021-11-29
Uczestnicy pierwszej edycji Akademii ProtoLab

9 listopada 2021 r. oficjalnie została zakończona I edycja Akademii ProLab

Czym jest Akademia ProtoLab?

Zadaniem Akademii ProtoLab jest rozwój kompetencji, które będą wspierać uczestników na podejmowanej ścieżce edukacji, planowanej karierze zawodowej oraz zakładaniu i prowadzeniu własnego biznesu.

Ideą Akademii ProtoLab jest przede wszystkim dostarczenie uczestnikom praktycznej wiedzy i umiejętności. Bez względu na to, jaką drogę wybiorą - czy będzie to praca na etacie, własny biznes lub praca w projekcie studenckim - nabyte kompetencje znacznie ułatwią im start. Co ważne, uczestnicy mogą zgłosić się z własnym pomysłem, który będą rozwijać pod okiem doświadczonych mentorów. Przy wsparciu trenerów, uczestnicy wybierają najlepsze rozwiązania, poznają narzędzia i metody pracy projektowej, rozwijają umiejętność prezentacji swoich pomysłów, uczą się jak pobudzać kreatywność i rozwijać talenty oraz jak stać się liderem zespołu - mówi Barbara Ślęk-Wojtowska, Koordynator Akademii ProtoLab.

Co odbywa się podczas Akademii ProtoLab?

W ramach Akademii ProtoLab odbywają się wykłady teoretyczne oraz warsztaty praktyczne, podczas których przy wsparciu trenerów zespoły projektowe pracują nad swoją koncepcją projektową, np. opracowują modele biznesowe, budżet projektu, czy wybierają najlepsze narzędzia marketingowe. Trenerzy Akademii ProtoLab to przede wszystkim praktycy, od lat pracujący ze środowiskiem startupów.

Konkurs

Częścią Akademii jest konkurs. Z pomocą partnerów merytorycznych i ekspertów z PCI, uczestnicy stworzą koncepcje projektowe we wskazanej tematyce. Najciekawsze pomysły otrzymają szansę na wsparcie w dalszym rozwoju projektu oraz możliwość ubiegania się o bon konstruktorski na stworzenie prototypu, o wartości do 15 tysięcy złotych.

I edycja Akademii ProLab

Każda z edycji Akademii ProtoLab porusza tematy aktualne dla regionu i angażuje partnerów merytorycznych. Główna tematyka pierwszej edycji dotyczyła stworzenia koncepcji projektowych z zakresu dostępności miejsc użyteczności publicznej dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Uczestnicy pierwszej edycji połączyli się w interdyscyplinarne zespoły projektowe, które opracowały 5 pomysłów na rozwiązania wspierające osoby z niepełnosprawnościami w codziennym funkcjonowaniu.

Wykład inspiracyjny dla uczestników Akademii ProtoLab pn. "Dostępność przestrzeni publicznej i atrakcji turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami i o ograniczonej mobilności"

W ramach współpracy Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej i Podkarpackiego Centrum Innowacji, w dniu 02.10.2021 r. dr inż. arch. Anna Martyka i dr inż. arch. Joanna Figurska-Dudek zaprezentowały wykład inspiracyjny dla uczestników Akademii ProtoLab pn."Dostępność przestrzeni publicznej i atrakcji turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami i o ograniczonej mobilności.

Dr inż Joanna Figurska-Dudek w składzie 5-osobowej Komisji Konkursowej oceniającej pomysły projektowe stworzone w ramach I. edycji Akademii ProtoLab

Pani dr inż. arch. Joanna Figurska-Dudek z Zakładu Projektowania Architektonicznego i Grafiki Inżynierskiej znalazła się w składzie 5-osbowej Komisji Konkursowej oceniającej pomysły projektowe stworzone w ramach I. edycji Akademii ProtoLab. Z 5 zespołów projektowych, 3 projekty otrzymały możliwość ubiegania się o bon konstruktorski na stworzenie prototypu o wartości do 15 tysięcy złotych, a pozostałe 2 zespoły mają nadal możliwość rozwoju swoich pomysłów w ramach Akademii ProtoLab, jak wskazane studentki.

Więcej szczegółów dotyczących I. edycji Akademii ProtoLab na profilu fb Podkarpackiego Centrum Innowacji: https://www.facebook.com/PodkarpackieCentrumInnowacji/posts/1138473386557814

Licznik odwiedzin: 6785Unikalne odsłony z okresu 2022.04.20 - 2024.04.20