Miesięcznik Architektura & Biznes oraz Katedra Urbanistyki i Architektury Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza serdecznie zapraszają na wykład autorski Roberta Koniecznego z KWK Promes!
Podczas spotkań ze studentkami i studentami architekt opowie o swoich kluczowych realizacjach, przełomowych momentach w karierze, a także o wyzwaniach, które z dzisiejszej perspektywy okazały się fundamentalne dla jego zawodowego rozwoju.
„Droga do zawodu” — inspiracja i praktyka
Wykłady z serii „Droga do zawodu” zostały stworzone, by wspierać studentki i studentów architektury w świadomym wejściu w życie zawodowe. To format wykraczający poza standardowe zajęcia akademickie — oparty na bezpośrednich spotkaniach z architektami aktywnymi w praktyce projektowej.
Dzięki rozmowie z doświadczonymi twórcami młodzi adepci i adeptki architektury otrzymują nie tylko inspirację, lecz także konkretne wskazówki dotyczące pracy projektowej, podejmowania decyzji, budowania odpowiedzialności zawodowej i radzenia sobie z realnymi wyzwaniami projektanta. Celem cyklu jest budowanie świadomości, że przyszli projektanci i projektantki mają realny wpływ na jakość otaczającej nas przestrzeni, a odpowiedzialność za nią zaczyna się już na etapie edukacji.
Wykład już 9 czerwca!
Wraz z Robertem Koniecznym zapraszamy Rzeszowa! Będzie inspirująco, szczerze i bardzo praktycznie — nie przegapcie tej okazji!
Wykład odbędzie się 9 czerwca 2026 roku, godz. 10:30 — Katedra Urbanistyki i Architektury Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, sala V17 budynek V, al. Powstańców Warszawy 12
Wstęp wolny!
Na uczestniczki i uczestników czekają pakiety wydarzeniowe, w tym torby i magazyny A&B.
Sylwetka Roberta Koniecznego
Gościem wykładów będzie Robert Konieczny — jeden z najbardziej cenionych współczesnych polskich architektów, założyciel pracowni KWK Promes (1999) i absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. To twórca wielokrotnie nagradzany, regularnie nominowany do Europejskiej Nagrody im. Miesa van der Rohe, a także laureat licznych wyróżnień krajowych i międzynarodowych. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology, w 2017 został członkiem zagranicznym francuskiej Akademii Architektury, a od 2022 roku jest również honorowym członkiem Stowarzyszenia Architektów Republiki Czeskiej.
Projekty jego pracowni były wielokrotnie prezentowane w najważniejszych światowych publikacjach, m.in. w The Phaidon Atlas of Contemporary World Architecture oraz książkach wydawnictwa Taschen. W znanej monografii Hansa Ibelingsa European Architecture since 1890, KWK Promes zostało wskazane jako jedyna współczesna polska pracownia, która wniosła zauważalny wkład w rozwój europejskiej architektury.
Robert Konieczny należy także do grona najczęściej publikowanych polskich architektów za granicą, a jego realizacje od lat budzą międzynarodowe zainteresowanie i uznanie.
Partnerzy wykładu
- Aliplast
- Arbet
- Bella Plast
- IGP Powder Coatings
- Oknoplast
- Saint-Gobain Polska
- Trilux
- Blachy Pruszyński
Partner merytorycznym wykładu jest Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, natomiast patronat nad wykładem objął SARP Oddział Kraków.






