Strona: Wyniki konkursu PZITS 2021 na najlepszą pracę dyplomową / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Wyniki konkursu PZITS 2021 na najlepszą pracę dyplomową

2022-04-05
Wyniki konkursu PZITS 2021 na najlepszą pracę dyplomową absolwentów studiów II stopnia kierunku inżynieria środowiska
Dnia 30 marca 2022 roku w siedzibie PDK OIIB odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na najlepszą pracę dyplomową, organizowanego przez Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych (PZITS) Oddział Podkarpacki wspólnie z Podkarpacką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa (PDK OIIB).

Uczestnicy spotkania

W spotkaniu uczestniczyli laureaci konkursu, promotorzy nagrodzonych prac dyplomowych, członkowie komisji konkursowej oraz Zarząd PZITS oraz PDK OIIB.
W miłej, serdecznej atmosferze laureaci zaprezentowali swoje prace, dziękując swoim promotorom za pomoc w realizacji pracy.

Tematyka prac

Na uwagę zasługuje tematyka prac, która wpisuje się w potrzeby rynku w zakresie poszukiwania sposobów zmniejszania energochłonności, zwiększania efektywności energetycznej budynków jak również spełnienia wymagań dostawy wody do użytkowników w sytuacjach kryzysowych oraz wysoki poziom merytoryczny.

Wręczenie nagród

Dyplomy laureatom i ich promotorom wręczyli: Prezes PZITS O. Podkarpackiego Leszek Kaczmarczyk, zastępca przewodniczącego Rady PDK OIIB Wacław Kamiński oraz skarbnik PDK OIIB Iwona Warzybok.

Kryteria oceny prac

W Konkursie 2021 organizowanym przez Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych (PZITS) Oddział Podkarpacki wspólnie z Podkarpacką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa (PDK OIIB) zastosowano następujące kryteria:

• oryginalność i stopień trudności tematu pracy dyplomowej,
  • innowacyjność oraz stopień nowoczesności rozwiązań przyjętych w pracy,
  • znaczenie i możliwość praktycznego wykorzystania,
  • poprawność redakcji pracy (układ treści, styl, stosowane techniki itp.).
  • kompletność pracy łącznie z podsumowaniem lub wnioskami,
  • poziom merytoryczny wykorzystanych materiałów.

Nagrodzeni

• I nagroda –   Sylwia Dąbrowska – Analiza gospodarki biogazowo-energetycznej w oczyszczalni ścieków
    Promotor: dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz
  • II nagroda – Barbara Ochał – Analiza efektywności energetycznej budynku
    Promotor: dr hab. inż. Bożena Babiarz, prof. PRz
  • III nagroda – Dominika Dziopak – Analiza możliwości wykorzystania wody ze zbiorników przeciwpożarowych w sytuacjach kryzysowych
    Promotor: dr inż. Krzysztof Boryczko, prof. PRz

Uczestnicy spotkania podkreślili celowość organizowania tego typu konkursów jako istotny czynnik motywujący przyszłych inżynierów. Głos zabrali: Prodziekan ds. Kształcenia dla kierunków Inżynieria Środowiska, Energetyka oraz Geodezja i Planowanie Przestrzenne dr inż. Krzysztof Boryczko, prof. PRz, który przekazał informacje o Wydziale oraz zastępca przewodniczącego Rady PDK OIIB Wacław Kamiński zachęcając do działań w kierunku uzyskania uprawnień budowlanych i przystąpienia do OIIB. Rozmowy kuluarowe toczyły się przy kawie i skromnym poczęstunku.

Laureatom i ich promotorom składamy serdecznie gratulacje życząc dalszych sukcesów, a wszystkich studentów studiów II stopnia kierunku inżynieria środowiska zapraszamy do konkursu w 2022 roku.

Licznik odwiedzin: 6810Unikalne odsłony z okresu 2022.04.27 - 2024.04.27