Strona: Wystawa prac malarsko-rysunkowych studentów architektury / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Wystawa prac malarsko-rysunkowych studentów architektury

2022-11-24
, red.  dr inż. arch. Cezary Szpytma, fot. mgr inż. arch. Beata Raś
Prace malarskie studentów, od lewej: Moniki Szyszki, Wiktorii Niemczyk, Jakuba Licaka, Joanny Szyszki, Nicole Kwiatanowskiej-Nawrockiej.

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się otwarcie wystawy prac malarsko-rysunkowych studentów architektury. Wystawa jest podsumowaniem pleneru kończącego pierwszy rok nauki na tym kierunku.

Opiekunowie

Opiekę nad studentami sprawowali dr inż. arch. Igor Labuda oraz dr inż. arch. Cezary Szpytma z Zakładu Projektowania Architektonicznego i Grafiki Inżynierskiej.

Otwarcie wystawy

Otwarcia wystawy dokonał dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury prof. dr hab. inż. Lech Lichołai.

Opis pleneru

Wystawa jest podsumowaniem pleneru kończącego pierwszy rok nauki na kierunku architektura. Plener, który odbył się 5-16 września br., służył:

• rozwijaniu umiejętności odwzorowania przestrzeni z perspektywy człowieka,
  • kształceniu umiejętności obserwacji,
  • nauce wykorzystania rysunku perspektywicznego jako ważnego narzędzia w pracy architekta.

Prace studentów, zastosowane techniki

Studenci wykonalni łącznie prawie 500 prac, z których znaczna część prezentuje wysoki poziom warsztatowy i artystyczny. Na wystawie zaprezentowane zostały najlepsze prace wykonane w różnych technikach:

• farbami akrylowymi na płótnie,
  • farbami na kartonie,
  • ołówkiem na kartonie.

Tematyka

Tematyka prac związana jest z krajobrazem miejskim Rzeszowa i krajobrazem wiejskim skansenu w Kolbuszowej:

• budynkami,
  • zielenią