Strona: Wystawa prac wykonanych na zajęciach projektowych z przedmiotu Architektura Regionalna, realizowanego w Katedrze Konserwacji Zabytków / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2017-07-03

23 czerwca 2017 roku o godzinie 9:00, miało miejsce otwarcie wystawy prac studenckich, wykonywanych w ramach zajęć projektowych z przedmiotu Ochrona Architektoniczna Obiektów Historycznych – Architektura Regionalna.

Studenci I roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku architektura wykonywali prace pod opieką naukową Profesora Petera Pásztora oraz mgr inż. arch. Agaty Mikrut.

9 marca br. miał miejsce wyjazd studyjny do Koszyc, w czasie którego studenci mieli możliwość poznania zabytkowej zabudowy starego miasta, a także rozpoznania terenu, na którym powstaną ich koncepcje. Stanowi to nieodłączny element procesu projektowego.

Zaprezentowane prace - zarówno plansze, jak i modele 3D - przedstawiają projekty architektoniczno-budowlane (faza koncepcji) Centrum informacyjnego (Visitor Centre) wraz z restauracją, zlokalizowanego nieopodal zamku Krásna Hôrka na Słowacji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia wystawy, którą będzie można oglądać do 13 lipca 2017 r. w holu na pierwszym piętrze Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej.

Ewa Jaracz

Licznik odwiedzin: 6803Unikalne odsłony z okresu 2022.04.23 - 2024.04.23