Strona: X edycja programu pn. Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego – nabór wniosków na rok akademicki 2024/2025 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2024-10-04

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów na rok akademicki 2024/2025.

Cel programu

Program pn. Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego ma na celu wspieranie stałego podnoszenia poziomu wykształcenia mieszkańców województwa podkarpackiego oraz rozwój szkolnictwa wyższego w regionie i jest realizowany ze środków własnych Województwa Podkarpackiego.

Stypendia przysługują studentom pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych podejmującym naukę po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich.

Szczegółowe warunki oraz tryb i terminy postępowania przy udzielaniu pomocy stypendialnej dla studentów, określa Regulamin programu stypendialnego przyjmowany corocznie uchwałą Zarządu Województwa Podkarpackiego przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego.

Program dla studentów jest jedną z kilku form wsparcia zdolnej młodzieży z terenu województwa podkarpackiego, jaką oferuje Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Termin naboru wniosków

Nabór będzie prowadzony w dniach 7 – 18 października 2024 r.

Warunki ubiegania się o stypendium

Zgodnie z założeniami programu, istnieje możliwość ubiegania się o stypendium przez studentów I roku, rozpoczynających studia po raz pierwszy.

Ponadto, kandydaci do stypendium muszą spełniać łącznie następujące warunki:

• podjęcie studiów w publicznej lub niepublicznej uczelni znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego (studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie),
  • uzyskanie co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

Szczegółowe warunki, tryb i terminy postępowania

Szczegółowe warunki oraz tryb i terminy postępowania określa Regulamin programu stypendialnego pn. Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego na rok akademicki 2024/2025

Warunki ubiegania się o stypendium, miejsce składania wniosków, sposób wypełniania wniosków oraz informacje dodatkowe znajdują się w „Ogłoszeniu o naborze wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego”.

Oba dokumenty, tj. Regulamin i Ogłoszenie znajdują się na stronie internetowej www.podkarpackie.pl w zakładce: Dla Mieszkańców - Edukacja i Nauka - Stypendia i nagrody - Stypendia dla studentów.

Licznik odwiedzin: 7473Unikalne odsłony z okresu 2022.10.16 - 2024.10.16