Strona: XVI Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

XVI Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury

2022-07-05
XVI Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury i II Święto Architektów

Burmistrz Miasta Chełmna zaprasza studentów architektury do udziału w organizowanych przez Urząd Miasta Chełmna XVI Ogólnopolskich Warsztatach Plenerowych Studentów Architektury.

Uczestnicy poprzednich edycji

W plenerowych spotkaniach architektów w Chełmnie dotychczas uczestniczyli studenci z różnych uczelni m.in. z Politechnik: Białostockiej, Krakowskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Warszawskiej, Wrocławskiej, Śląskiej w Gliwicach, jak również Uniwersytetu Technologiczno­ Humanistycznego w Radomiu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Narodowego Politechniki Lwowskiej.

Data organizacji tegorocznej edycji Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury

Tegoroczną edycję Warsztatów miasto Chełmn planuje zorganizować w dniach 5 - 15 września 2022 roku.

Ile osób z Uczelni może wziąć udział?

Do uczestnictwa w Warsztatach mogą się zgłaszać zespoły po 7 studentów z każdej uczelni wraz z opiekunem.

Nagrody do zdobycia

Dodatkowo Warsztaty mają charakter konkursu, najlepsze prace uhonorowane zostaną nagrodami. Prace wykonane podczas pleneru wystawione zostaną na specjalnie zorganizowanych wystawach oraz opublikowane w albumie poplenerowym.

Bezpłatne zakwaterowanie uczestników

Dla uczestników pleneru - studentów i opiekuna grupy, miasto proponuje zakwaterowanie w Ośrodku „Nad Jeziorem", ul. Generała Jastrzębskiego 5, 86-200 Chełmno. Urząd Miasta Chełmna, wzorem lat ubiegłych, pokryje w całości koszty zakwaterowania.

Współpraca z miastem

Tradycyjnie miasto oczekuje na pozostawienie części prac, które prezentowane będą w placówkach podległych Urzędowi Miasta, a także w innych chełmińskich instytucjach. Miasto jest również otwarte na inną formę współpracy z Uczelniami np. w ramach praktyk inwentaryzacyjnych.

Termin zgłoszeń do udziału w warsztatach

Zgłoszenia na załączonych formularzach należy przesłać na adres Urzędu Miasta Chełmna do 8 lipca 2022 roku. O przyjęciu uczelni decyduje kolejność nadesłania zgłoszenia.

Wydarzenie "Święto Architektów"

W dniach 10 - 11 września 2022 roku miasto chciałoby kontynuować, rozpoczętą podczas Warsztatów w 2019 roku, organizację dodatkowego wydarzenia pn. Święto Architektów.

Konferencja "Porozmawiajmy o architekturze", warsztaty dla studentów

W trakcie tego wydarzenia miasto planuje zorganizować konferencję „Porozmawiajmy o architekturze" oraz warsztaty dla studentów, turystów i mieszkańców Chełmna pn. Bazar Rozmaitości Sztuk.

Udział w wydarzeniach wykładowców - opiekunów grup

Do udziału w ww. przedsięwzięciach miasto zaprasza serdecznie wykładowców - opiekunów grup, wydelegowanych przez uczelnię.

Dodatkowe informacje

W celu uzyskania dodatkowych informacji należy kontaktować się z panią Elżbietą Pawelec, głównym specjalistą ds. promocji turystycznej w Urzędzie Miasta Chełmna, drogą elektroniczną na adres e-mail: promocja@chelmno.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 500-149-366.

Licznik odwiedzin: 6750Unikalne odsłony z okresu 2022.03.28 - 2024.03.28