Strona: Zajęcia dla uczniów szkół średnich dot. "Uzdatniania wody" w ramach programu VIA CARPATIA / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-03-02
, red.  Zakład Oczyszczania i Ochrony Wód

W Zakładzie Oczyszczania i Ochrony Wód odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów szkół średnich w ramach programu „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”.

Wykład o "Uzdatnianiu wody"

Uczniowie z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie (Technikum nr 13) mieli możliwość wysłuchania wykładu nt. „Uzdatniania wody”, który został wygłoszony przez Panią dr inż. Alicję Puszkarewicz.

Zajęcia praktyczne

Po teoretycznym zapoznaniu się z procesami oczyszczania wody uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych (laboratoryjnych) na których mieli za zadanie wyprodukować wodę do picia! Uczniowie dowiedzieli się jak z brudnej i zanieczyszczonej wody pobranej z Wisłoka otrzymać czystą i klarowną wodę pitną.

Podczas zajęć szczególną uwagę skupiono na trzech procesach uzdatniania tj. koagulacji, filtracji i dezynfekcji.

Prowadzący

Zajęcia poprowadzili: dr inż. Andżelika Domoń, dr inż. Agata Skawarczyńska-Wojsa oraz dr inż. Adam Piech.

Licznik odwiedzin: 6740Unikalne odsłony z okresu 2022.03.29 - 2024.03.29