Strona: Zajęcia edukacyjne pt. "Od kranu do rzeki.." organizowane przez Koło Naukowe Inżynierii Środowiska / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2017-06-13

W dniu 9 czerwca 2017 r. w sali wykładowej Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz studenci z Koła Naukowego Inżynierii Środowiska wraz z opiekunem - dr inż Adamem Masłoniem (Zakład Inżynierii i Chemii Środowiska), przeprowadzili zajęcia edukacyjne pt. "Od kranu do rzeki..." dla uczniów I klasy ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie. Uczniowie mogli zapoznać się z problematyką oszczędzania wody oraz jej oczyszczania, a także przeprowadzili "wodne" doświadczenia konstruując filtr piaskowy. Dodatkowo uczniowie zwiedzili Laboratorium biologii i mikrobiologii, w którym mgr Monika Zdeb (Zakład Oczyszczania i Ochrony Wód) zaprezentowała preparaty biologiczne podczas zajęć mikroskopowych.

Były to już kolejne zajęcia edukacyjne dla dzieci ze szkół podstawowych. Do tej pory Koło naukowe przeprowadziło pokazy dla Szkoły Podstawowej z Mogielnicy oraz Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie.

Licznik odwiedzin: 6807Unikalne odsłony z okresu 2022.04.25 - 2024.04.25