Strona: Zaproszenie na konferencję "Aktualne problemy transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ'2023" / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2023-07-04
Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna "Aktualne problemy transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ'2023" - plakat

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie przy udziale Katedry Systemów Transportowych w Politechnice Krakowskiej zapraszają do udziału w Konferencji Naukowo-Technicznej "Aktualne problemy transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ'2023".

Miejsce konferencji

Konferencja odbędzie się w dniach 28 września – 29 września 2023 roku w TAURON Arenie w Krakowie, ul. Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków

Miejsce zakwaterowania

Hotel DoubleTree by Hilton, ul. Dąbska 5, 31-572 Poland (600 m od Tauron Areny)

Opłata za udział w konferencji

Odpłatność za udział 1 osoby w konferencji wynosi 1390,00 zł netto + VAT 23%. W przypadku wniesienia opłaty do 10 lipca 2023 r. przysługuje rabat w wysokości 100,00 zł i obowiązuje opłata obniżona w wysokości 1290,00 zł + VAT 23%.

Kwota ta obejmuje następujące koszty:

• wyżywienia (od obiadu 28 września do obiadu 29 września),
  • noclegu z 28.09/29.09 (zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych)
    • istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju 1 - osobowym za dodatkową opłatą 160,00 zł netto + VAT 23% za osobę
    • istnieje możliwość uczestnictwa w konferencji bez noclegu – wówczas opłata konferencyjna wynosi 1190,00 zł netto + VAT 23%
  • wycieczki technicznej po TAURON Arenie w Krakowie
  • wycieczki technicznej do zajezdni autobusowej obsługującej najnowocześniejsze autobusy elektryczne
  • uroczystej kolacji
  • materiałów konferencyjnych.

Terminarz

• zgłoszenie zamiaru przygotowania artykułów/prezentacji i przesłanie streszczeń 30.06.2023
  • nadsyłanie pełnych tekstów artykułów do recenzji 30.07.2023
  • zgłoszenie uczestnictwa wraz z wniesieniem opłaty za udział z rabatem 100.00 zł 10.07.2023
  • zgłoszenie uczestnictwa wraz z wniesieniem pełnej opłaty za udział 30.08.2023
  • wysłanie ramowego programu konferencji 10.09.2023

Ewentualne opóźnienia w stosunku do podanych terminów należy uzgodnić z Organizatorami.

Patronat honorowy

• Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury
  • Mirosław Boryczko – Przewodniczący Rady Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

Protektorat

Komitet Nauki Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP

Partnerstwo

Miasto Kraków

Komitet naukowo-programowy

• Przewodniczący: prof. dr hab. inż. Wiesław Starowicz (Politechnika Krakowska)wstar@pk.edu.pl
  • Sekretarz Naukowy: dr inż. Aleksandra Ciastoń-Ciulkin (Politechnika Krakowska)
  • Członkowie:
    • prof. dr hab. Wojciech Bąkowski (Uniwersytet Szczeciński)
    • dr inż. Mariusz Dudek (Politechnika Krakowska)
    • prof. PW dr hab. inż. Mariusz Izdebski (Politechnika Warszawska)
    • dr inż. Andrzej Krych (Politechnika Poznańska)
    • prof. dr hab. inż. Andrzej Rudnicki (Politechnika Krakowska)
    • prof. PŚl. dr hab. inż. Aleksander Sobota (Politechnika Śląska)
    • prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata (Politechnika Krakowska)
    • prof. UE. dr hab. Robert Tomanek (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
    • prof. PŚl. dr hab. inż. Renata Żochowska (Politechnika Śląska)

Komitet organizacyjny

• Przewodniczący: Grzegorz Dyrkacz - gdyrkacz@mpk.krakow.pl
  • Sekretarz organizacyjny: Sabina Puławska-Obiedowska
  • Członkowie:
    • Krzysztof Francuz
    • Anna Karpierz
    • Janina Mrowińska
    • Danuta Schwertner

Tematyka konferencji

1. Innowacyjne rozwiązania dla transportu zbiorowego (pojazdy autonomiczne, elektryczne, hybrydowe)
  2. Bezpieczeństwo w transporcie zbiorowym (zmiany prawne dotyczące kontroli trzeźwości, rozwiązania techniczne)
  3. Dostępność transportu zbiorowego (przestrzenna, informacyjna, czasowa, gałęziowa)
  4. Jakość transportu zbiorowego (jakość przewozów w umowach, badania jakości przewozów)
  5. Doświadczenia, wyzwania, możliwości i kierunki rozwoju kolejowych przewozów pasażerskich
  6. Konkurencyjność międzygałęziowa w przewozach pasażerskich (pod kątem np. KDP/lotnictwo)
  7. Zintegrowane węzły przesiadkowe
  8. Intermodalne podróże pasażerskie (P+R, K+R, B+R)

Materiały konferencyjne

Pełne teksty artykułów przygotowanych do wygłoszenia na konferencji, po dokonaniu recenzji, zostaną opublikowane w Transporcie Miejskim i Regionalnym.

Sposób przygotowania tekstów do druku znajduje się na stronie internetowej: http://tmir.sitk.org.pl/przygotowywanie-tekstow-do-druku/

Organizator prosi, aby artykuły do publikacji przesyłać na adres e-mail: petezet.sitk@gmail.com

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w KONFERENCJI jest wypełnienie FORMULARZA ON-LINE lub KARTY ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA dostępnych na stronie http://www.sitk.org.pl oraz dokonanie wpłaty 1390,00 + VAT 23% za osobę na konto SITK RP Oddział w Krakowie, 30-804 Kraków, ul. Siostrzana 11, Bank PEKAO S.A. nr 43 1240 4722 1111 0000 4859 0666 w terminie do 30 sierpnia 2023 roku. Przy wpłacie do 10 lipca 2023 roku przysługuje rabat w wysokości 100,00 zł, cena po rabacie 1290,00 zł + VAT 23% za osobę.

Organizator prosi, aby na przelewie koniecznie podać nazwisko(a) uczestnika(ów) konferencji lub numer faktury VAT

Dodatkowe informacje

Organizatorzy informują o możliwości promocji i reklamy firmy. Aktualne informacje o konferencji będą zamieszczane na stronie internetowej: http://www.sitk.org.pl

Wszelkie informacje można uzyskać w Biurze Oddziału SITK RP w Krakowie: SITK RP Oddział w Krakowie, ul. Siostrzana 11, 30-804 Kraków e-mail: anna.karpierz@sitkrp.org.pl