Strona: Zawarcie umowy z Podkarpacką Okręgową Izbą Architektów RP / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Zawarcie umowy z Podkarpacką Okręgową Izbą Architektów RP

2024-04-05
, red.  mgr inż. arch. Karolina Kozłowska, fot. mgr Beata Motyka
Od lewej: arch. Z. Święciński, arch. R. Święińska, prof. P. Koszelnik, arch. G. Ruszel, prof. PRz M. Kłos, arch. K. Kozłowska, prof. L. Lichołai, fot. B.Motyka

Dnia 4 kwietnia 2024 r. Politechnika Rzeszowska zawarła umowę o realizację Studenckich Praktyk Zawodowych IARP z Podkarpacką Okręgową Izbą Architektów RP

Umowę podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz przewodnicząca Podkarpackiej Okręgowej Izby Architektów mgr inż. arch. Renata Świecińska i Sekretarz POIARP mgr inż. arch. Grzegorz Ruszel. W spotkaniu współuczestniczyli z ramienia POIARP mgr inż. arch. Zbigniew Świeciński, a ze strony uczelni dziekan WBIŚiA prof. dr hab. inż. Lech Lichołai, prodziekan ds. kształcenia dr inż. Marzena Kłos, prof. Uczelni i kierownik praktyk na kierunku architektura mgr inż. arch. Karolina Kozłowska.

Założenia i podstawa umowy

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 18 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu architekta związanego ze zmianą programu studiów opartego na zrównoważeniu praktycznych i teoretycznych aspektów kształcenia wynikły zmiany w zakresie trybu odbywania obowiązkowych praktyk zawodowych przez studentów kierunku architektura.

W wyniku zaistniałych zmian studentów studiów I stopnia na kierunku architektura obwiązuje semestralna praktyka zawodowa – architektoniczna. Na Wydziale BIŚiA PRz praktyka jest zaplanowana w 7 semestrze nauki. Realizacja praktyki odbywa się w oparciu o infrastrukturę biur lub pracowni architektonicznych, pod opieką doświadczonych architektów posiadających uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń.

Zawarcie umowy z Podkarpacką Izbą Architektów RP poszerza możliwości wyboru miejsc odbycia praktyki zawodowej przez studentów kierunku architektura.

Licznik odwiedzin: 6820Unikalne odsłony z okresu 2022.04.29 - 2024.04.29