Strona: Zostań Ambasadorem Studentów w The Baltic University Programm_2023 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Zostań Ambasadorem Studentów w The Baltic University Programm_2023

2022-12-22
, red.  Edyta Ptaszek - Dział Współpracy Międzynarodowej
The Baltic University Programme - Student Ambassador - plakat

Rolą Ambasadora Studentów jest współpraca ze studentami i doktorantami uniwersytetów stowarzyszonych, pełnienie roli osoby kontaktowej między macierzystą uczelnią a Sekretariatem Koordynującym BUP w Uppsali.

Cel Programu Uniwersytetu Bałtyckiego

Program Uniwersytetu Bałtyckiego ma na celu rozwój komunikacji i współpracy akademickiej z uniwersytetami w regionie Morza Bałtyckiego. Główna ścieżka komunikacji, oprócz osób kontaktowych BUP lub personelu koordynującego na każdej uczestniczącej uczelni, prowadzi przez Ambasadorów Studentów BUP.

Rola Ambasadora Studenckiego

Rolą Ambasadora Studenckiego jest promowanie wydarzeń i działań BUP wśród swoich kolegów i pracowników akademickich. Ambasador ma możliwość jak najlepiej rozpowszechniać informacje BUP jak również docierać do potencjalnych współpracowników i innych studentów zainteresowanych określonymi działaniami The Baltic University Programm.

Kanały informacyjne dot. The Baltic University Programm

Można to zrobić:

• rozszerzając w mediach społecznościowych swoje kanały lokalne,
  • rozprowadzając ulotki,
  • kontaktując się z organizacjami studenckimi działającymi na uczelni,
  • uczestniczyć w uczelnianych imprezach jako przedstawiciel BUP,
  • wygłaszać prezentację na temat BUP na wydarzeniach:
    • promujących umiędzynarodowienie,
    • podczas mobilności studenckich w ramach Erasmus+
    • innych wydarzeniach międzynarodowych.

Istnieją trzy różne profile, w które może zaangażować się Ambasador:

• grupa mediów społecznościowych,
  • grupa komunikacji badawczej
  • grupa wydarzeń.

Linki i informacje związane z rolą Ambasadora Studenta:

Plan pracy na semestr wiosenny 2023

• spotkania ze wszystkimi Studentami Ambasadorami BUP odbywają się w środowe popołudnia co dwa tygodnie przez cały semestr, a pomiędzy tymi spotkaniami odbywają się spotkania grupowe,
  • pierwsze spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2023 r. o godz. 16.00 CET,
  • każdy student może opuścić tylko dwa spotkania,
  • student musi wcześniej zgłosić wszystkie opuszczone spotkania do Sekretariatu Koordynującego

Nagrodą poza niepowtarzalną szansą doświadczenia pracy w jednej z największych na świecie sieci współpracy akademickiej na poziomie międzynarodowym oraz wzięcia udziału w wydarzeniach poświęconych zrównoważonemu rozwojowi regionu Morza Bałtyckiego jest zyskanie niepowtarzalnej szansy networkingu.

Poza nawiązaniem nowych międzynarodowych kontaktów akademickich, można poznać swoich przyszłych partnerów naukowych i/lub biznesowych.

Udział w programie daje możliwość pokazania swoich regionalnych ambicji i przyczynia się do stworzenia sieci BUP na swojej uczelni. Ambasador otrzymuje oficjalne zaświadczenie potwierdzające pracę na rzecz BUP.

Aby ubiegać się o stanowisko Ambasadora Studentów na macierzystej uczelni:

• należy być studentem lub doktorantem uczelni uczestniczącej w BUP z zamiarem utrzymania statusu studenta/doktoranta przez cały semestr letni 2023,
  • wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego
  • wymagana jest podstawowa wiedza na temat kwestii środowiskowych lub zrównoważonego rozwoju.

Funkcja trwa jeden semestr.
Więcej informacji: https://www.balticuniv.uu.se/about-us/student-ambassador/

Podanie

Rejestracja do składania wniosków na semestr wiosenny 2023 jest już otwarta. Ostatni dzień składania wniosków to 15 stycznia 2023 r.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Uczelnianym Koordynatorem The Baltic University Programm:

Licznik odwiedzin: 6809Unikalne odsłony z okresu 2022.04.25 - 2024.04.25