Strona: Aktywacja konta w Azure Dev Tools for Teaching / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Aktywacja konta w Azure Dev Tools for Teaching

Pracownicy i studenci

Do aktywowania nowego konta w programie Azure Dev Tools for Teaching konieczne jest posiadanie konta Microsoft utworzonego na podstawie adresu e-mail w domenie prz.edu.pl lub stud.prz.edu.pl

Logowanie do Mcrosoft: login.microsoftonline.com

Jeżeli nie posiadamy konta Microsoft to należy utworzyć je (konto osobiste) klikając link: „Utwórz je!”. Następnie wprowadzić swój adres e-mail z domeny prz.edu.pl lub stud.prz.edu.pl. Na podany adres zostanie automatycznie wysłany e-mail z kodem weryfikującym rejestrowane konto.

Logowanie do portalu Azure: portal.azure.com/#home

Przy pierwszej lub kolejnej próbie logowania do portalu Azure będzie wymagana tzw. "weryfikacja wykształcenia" tzn. weryfikacja statusu akademickiego. Należy wprowadzić swój uczelniany adres e-mail, zaakceptować wymagane zgody, a następnie kliknąć przycisk "Zweryfikuj swój status studenta i zaakceptuj warunki". Na adres e-mail zostanie wysłana kolejna wiadomość e-mail umożliwiająca weryfikację statusu akademickiego uprawniającego do skorzystania z oferty Azure Dev Tools for Teaching. Aby ukończyć weryfikację należy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Link wygaśnie automatycznie, jeśli nie zostanie użyty w ciągu 5 dni. Po kliknięciu odnośnika zawartego w wiadomości  konieczne będzie jeszcze tylko zaakceptowanie warunków oferty poprzez kliknięcie przycisku "Zaakceptuj warunki".

Po skutecznym potwierdzeniu swojego statusu akademickiego i zaakceptowaniu warunków można już korzystać z usług w ramach Azure Dev Tools for Teaching, w tym z sekcji „Oprogramowanie”.

Licznik odwiedzin: 284Unikalne odsłony z okresu 2022.03.29 - 2024.03.29