Strona: Konkurs EKOinnowatorzy / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Konkurs EKOinnowatorzy

2021-10-20
Ogólnopolski konkurs dla studentów - EKOinnowatorzy - edycja 2021

Instytut Zrównoważonej Energetyki zaprasza do udziału w 3. edycji ogólnopolskiego konkursu EKOinnowatorzy, który jest kierowany do studentów polskich uczelni wyższych.

Cel konkursu

Celem konkursu jest wybór najbardziej ekoinnowacyjnych projektów studenckich, a także wyłonienie kół naukowych i studentów wyróżniających się w działalności naukowej i organizacyjnej o charakterze proekologicznym.

Etapy konkursu

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, konkurs podzielony jest na cztery etapy:

• Etap 1: Przyjmowanie zgłoszeń udziału w konkursu
  • Etap 2: Cykl szkoleń online oraz udostępnienie materiałów szkoleniowych
  • Etap 3: Uroczysta Gala Finałowa
  • Etap 4: Wydanie pamiątkowego albumu

Nagrody

Laureaci konkursu otrzymają nagrody, które zostaną przyznane niezależnie w każdej z trzech głównych kategorii konkursowych. Dodatkowo, w tegorocznej edycji konkursu zostało przewidzianych siedem kategorii specjalnych, które zostaną określone przez Jury konkursowe na podstawie przesłanych zgłoszeń.

Gala Finałowa

• tegoroczna Gala Finałowa odbędzie się w trybie hybrydowym.
  • każdy z finalistów będzie mógł wskazać preferowaną formę udziału – udział na miejscu lub udział zdalny.
  • miejscem fizycznej organizacji Gali Finałowej będzie Kopiec Kościuszki w Krakowie – unikalne miejsce na mapie Małopolski, stanowiące jeden z polskich Pomników Historii.
  • zdalne dołączenie do Gali Finałowej będzie możliwe poprzez platformę Zoom.
  • do udziału w Gali Finałowej zostanie zakwalifikowanych nie więcej niż 15 projektów studenckich, 15 kół naukowych oraz 15 studentów.
  • każdy z finalistów będzie miał okazję do kilkuminutowego wystąpienia, które będzie oceniane przez Jury konkursowe.

KATEGORIE KONKURSOWE

• EKOinnowacyjne Koło Naukowe
  • EKOinnowacyjny Projekt Studencki
  • Student EKOinnowator