Strona: Ogólnopolski studencki konkurs mostów stalowych SKMS 2018 / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Ogólnopolski studencki konkurs mostów stalowych SKMS 2018

2018-03-15

W dniach 28-30.05.2018 r. na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej odbędzie się kolejna edycja popularnego wśród młodzieży akademickiej Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Mostów Stalowych. Jest to konkurs skierowany do studentów Politechnik z całego kraju. W VII edycji konkursu drużyny będą miały za zadanie zaprojektowanie mostu tensegrity, samodzielne wykonanie konstrukcji z lekkich elementów stalowych, a następnie przeprowadzenie obciążeń w laboratorium Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego, celem ustalenia nośności mostu. Ideą konkursu jest przygotowanie uczestników do prowadzenia badań modelowych obiektów mostowych, pogłębianie wiedzy z zakresu modelowania numerycznego konstrukcji mostowych, rozwijanie zdolności techniczno-manualnych oraz inspirowanie i zachęcanie do własnoręcznego wykonywania prac technicznych.

Szczegółowe informacje na temat konkursu SKMS 2018 dostępne są na stronie internetowej: www.mlodzimostowcy.pwr.wroc.pl w dziale „Konkursy”.

dr inż. Paweł Hawryszków

Opiekun Konkursu SKMS 2018

Opiekun Koła Naukowego „Młodzi Mostowcy PWr”

Politechnika Wrocławska