Strona: Uwaga studenci architektury! Rejestracja do konkursu International VELUX Award tylko do końca marca! / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

2018-02-21

130714-01_iva-text-logo-2018.jpg

logo_velux.png

Uwaga studenci architektury!

Rejestracja do konkursu International VELUX Award tylko do końca marca!

Już niewiele czasu zostało do zakończenia rejestracji w VIII edycji konkursu IVA 2018.
Firma VELUX serdecznie zaprasza wszystkich studentów architektury do tego międzynarodowego projektu. Polscy studenci już cztery razy odnieśli w nim sukces.

Rejestracja do konkursu potrwa do 31 marca 2018 roku

• Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo
  • W zespole mogą znaleźć się również studenci innych kierunków
  • Każdy zgłaszający się do konkursu student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego
  • Rejestracja na stronie velux.com jest warunkiem uczestnictwa w konkursie

Znakomite jury

• Wśród członków jury laureaci architektonicznego Nobla czyli Pritzker Prize 2017 – Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta z biura RCR Arquitectes

Cenne nagrody

• Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagrody otrzymują studenci oraz opiekunowie naukowi

Motyw przewodni konkursu - rola światła dziennego w architekturze

• Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: „Światło naturalne w budynkach” oraz „Badania nad światłem naturalnym”

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach

• W pierwszym etapie (czerwiec 2018) nagrodzone zostaną najlepsze prace w ramach pięciu regionów: Europy Zachodniej, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, Ameryk, Azji i Oceanii oraz Afryki
  • W drugim etapie zostaną przyznane nagrody główne (październik 2018).

Konkurs International VELUX Award odbywa się co dwa lata

Jest organizowany w ścisłej współpracy z Międzynarodowym Związkiem Architektów (International Union of Architects, UIA). Od pierwszej edycji, w 2004 roku, wzięło w nim udział 4500 zespołów studenckich z 350 uczelni i 80  krajów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzenia dla studentów architektury.

Harmonogram konkursu

• 31 marca 2018: zamknięcie internetowej rejestracji uczestników
  • 15 czerwca 2018: ostateczny termin przesyłania projektów
  • październik 2018: ogłoszenie zwycięzców