Strona: Zaproszenie do udziału w konkursie "Jawor-Parkiet Design Awards" / Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Zaproszenie do udziału w konkursie "Jawor-Parkiet Design Awards"

2018-11-20

Twój projekt w konkursie firmy Jawor-Parkiet przepustką do świata europejskiego designu

Na 20 stycznia 2019 roku przypada ostateczny termin zgłaszania projektów do konkursu „Jawor-Parkiet Design Awards” ogłoszonego przez Producenta podłóg drewnianych Jawor- Parkiet. Warto podjąć rękawicę, bo na najlepszych czekają nagrody pieniężne i wyjazd na Made Expo 2019 w Mediolanie.

Uczestnikiem konkursu może być każdy architekt, projektant wnętrz, designer, student kierunków architektonicznych, który zgodnie z regulaminem konkursu, przygotuje wizualizacje z wykorzystaniem podłóg Jawor- Parkiet. Każdy z uczestników może zgłosić
w sumie pięć projektów w podziale na cztery kategorie:

1. sypialnia
  2. salon
  3. pokój dziecięcy
  4. aranżacja ścian

W każdym z projektów uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa ujęcia (wizualizacje) tego samego pomieszczenia.

- Ideą konkursu jest, aby jak najciekawiej zaprezentować możliwości aranżacyjne naszych podłóg. Ale przede wszystkim szukamy nowego spojrzenia na projektowanie i wyposażanie wnętrz – mówi Sebastian Sklepik, specjalista ds. kluczowych klientów oraz architektów firmy Jawor-Parkiet. - Prace powinny nawiązywać do najnowszych trendów w architekturze
i designie. Zależy nam na „nowym odkryciu”, dlatego do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie projekty, które nie były dotąd publikowane, nagradzane, a w czasie jego trwania nie biorą udziału w innym konkursie.

Ważne terminy

Zgłoszenia projektów będą przyjmowane wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.jawor-parkiet.pl/konkursdlaarchitekta do 20 stycznia 2019 roku.

Następnie 5-cio osobowe jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatora konkursu oraz Justyna Łotowska dyrektor wydawnicza Wydawnictwa Publikator oraz Paweł Kuczma, architekt, wybierze najlepsze projekty. Ogłoszenie wyników nastąpi 14 lutego 2019 roku poprzez stronę internetową organizatora.

Naprawdę jest się o co, kreatywnie bić – zachęca Sebastian Sklepik. Zgodnie
z regulaminem konkursu, jury wyłoni najlepsze prace, spośród których wybierze te zajmujące 1,2,3 miejsce oraz 5 wyróżnień.

Za pierwsze trzy miejsca Organizator przewiduje nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 8000 zł, 4000 zł i 2000 zł. Zarówno zwycięzcy, jak i autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrodę w postaci dwudniowego wyjazdu na targi Made Expo 2019 w Mediolanie, odbywające się w dniach 13-16 marca 2019 r. Organizator pokryje koszt przelotu (wylot z Warszawy), zakwaterowania ze śniadaniem oraz biletu wstępu na targi. Podczas wyjazdu odbędzie się uroczystość wręczenia nagród głównych.

Kiedy ogłaszaliśmy konkurs wiedzieliśmy, że oprócz realizacji naszego celu – wyjątkowego zaprezentowania naszych produktów, chcemy poznać ludzi kreatywnych, oddanych swojej pracy i pasji, dla których każda minuta projektowania to twórcze poszukiwania i rozwój. Dlatego też oprócz gratyfikacji finansowej, zwycięzcom postanowiliśmy dać możliwość uczestniczenia w niekwestionowanym święcie designu, międzynarodowych targach architektury i przemysłu budowlanego w Mediolanie. Każdego roku jest to miejsce spotkań najlepszych projektantów i luksusowych marek. Mediolan to kolebka wzornictwa użytkowego branży wnętrzarskiej, a produkty tu prezentowane mają wielki wpływ na rozwój designu.– podsumowuje Grzegorz Sadowski Dyrektor Działu Handlu firmy Jawor-Parkiet.

Strona konkursu: https://jawor-parkiet.pl/konkursdlaarchitekta

Dodatkowych informacji udzieli: